Edebiyat

Neil Gaiman’ın Yeni Kitabı Kırılgan Şeyler Çıktı

kirilgan-seyler-neil-gaiman-banner

Fantastik edebiyatın rock yıldızı Neil Gaiman, yıllar boyunca Sandman, 1602, Ölüm : Yaşamanın Ağır Bedeli, Günaha Son Çağrı gibi çizgi romanları ve Amerikan Tanrıları, Yokyer, Anansi Çocukları, Mezarlık Kitabı, Yolun Sonundaki Okyanus gibi romanlarla da okurların gönlünde taht kurmuş bir isim.

Çizgi roman ve romanlardan sonra şimdi sıra Neil Gaiman’ın öykü ve şiirlerinde. Bunların bir araya toplandığı Kırılgan Şeyler kitabı çıktı.

Çevirisini Zeynep Heyzen Ateş‘in yaptığı 432 sayfalık kitap bol ödüllü fantastik hikayelerle dolu. Kırılgan Şeyler kitabının arka kapak yazısı şöyle;

kirilgan-seyler-neil-gaiman-kapakYokyer, Amerikan Tanrıları ve Anansi Çocukları gibi romanlara imza atan Neil Gaiman, Kırılgan Şeyler’de bu kez öykü ve şiirleriyle çıkıyor karşımıza. 2007’de Locus ödülünü kazanan bu derlemede, “Zümrüt Dosya”, “Kapanış Saati”, “Güneş Kuşu” ve “Koltuğa Ekim Oturduğunda” gibi tek başlarına ödüllendirilmiş öykülerle birlikte bir Amerikan Tanrıları öyküsü olan “Vadinin Hükümdarı” da yer alıyor.

Arthur Conan Doyle’dan H.P. Lovecraft’a, Ray Bradbury’den C.S. Lewis’e kadar uzanan bir çağrışım zincirinin görüldüğü bu metinlerde Gaiman, edebiyatın büyülü, fantastik ama hassas gerçekliğine yakından bakmaya davet ediyor bizi. Öykülerin, tıpkı hayallerimiz ve kalplerimiz gibi kırılgan şeyler olduklarını hatırlatıyor, özellikle de kâbuslardan ve gölgelerden doğan öykülerin…

Kitap İthaki Yayınları etiketiyle raflarda yerini aldı. Herkese iyi okumalar.

Kitabı hemen buradan indirimli olarak satın alabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  John Boyne'un Zirvenin Dibindeki Çocuk Kitap Çıktı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.