Edebiyat

“Mass Effect – Keşif” Romanı Çıktı!

mass-effect-kitap-banner

Mass Effect oyunu, rol yapma ve bilimkurgunun en iyi harmanlandığı oyunlardan birisi. Peki oyunlardaki hikayenin geçmişini merak ettiniz mi?

Son zamanlarda fantastik kurgu ve manga kitaplarıyla dikkatleri üstüne çeken Akılçelen Kitaplar, şimdi de Mass Effect serisinin ilk kitabı ile karşımızda!

Yazdığı Star Wars kitaplarıyla Türk okuyucular ile buluşmuş olan Drew Karpyshyn, bu sefer de Mass Effect – Keşif kitabıyla karşımıza geliyor. Yazarın ne kadar başarılı kurgular yarattığını Star Wars okurları zaten biliyorlar. Drew ile ilk kez karşılaşanlar da Mass Effect ile bu yazarı tanıma fırsatı bulacaklar.

mass-effect-kapakKitabın arka kapak yazısı şöyle;

BioWare firmasının ödüllü bilgisayar oyununun nefes kesen başlangıç hikayesi!

DREW KARPYSHYN; Ödüllü bilgisayar oyunu Mass Effect’in başyazarı ve New York Times’ın çok satanlar listelerinin gediklisi.

Galaksinin bütün gelişmiş toplumları, elli bin yıl önce ortadan kaybolan kadim Prothean ırkının teknolojilerine bel bağlamış durumda. 2148 yılında Mars’ta bulunan Prothean teknolojileri sayesinde galaksiye yayılmaya başlayan insanoğlu ise galaktik topluluğun en yeni üyesi olarak kendine bir yer edinmeye çalışıyor.

İttifak savaş kahramanı David Anderson, uzayın kolonileştirilmi ş bölgelerinin sınırında gizli bir askerî araştırma üssünden geriye kalanları incelemekle meşgul: Dört bir yanı cesetlerle dolu, üzerinden dumanlar yükselen bir harabe burası ve bir sürü de yanıtsız soru var. Acaba bu üsse kim saldırdı ve bunu neden yaptı? Arkadaşlarının acıklı bir kaderi paylaşıp hayata veda etmelerinden ancak saatler önce üsten beklenmedik bir şekilde ayrılan genç bilim insanı Kahlee Sanders nerede?

Tabii ki olanların baş şüphelisi Sanders ama onu bulmak, belki de Anderson’un başının daha fazla ağrımasına neden olacak. Zerre kadar güven duymadığı uzaylı bir ajanla birlikte çalışan ve peşindeki kiralık katilden kurtulmayı bir türlü beceremeyen Anderson, insan ayağının daha önce basmadığı gezegenlerde türlü engelleri aşmaya, meşum bir komployu ortaya çıkarmaya çalışıyor. Öğrendiklerini birilerine anlatabilecek kadar hayatta kalıp kalamayacağı ise tamamen farklı bir tartışma konusu.

 328 sayfalık kitap raflardaki yerini aldı. İyi okumalar!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Vakıf Serisi Vakıf ve İmparatorluk ile Devam Ediyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.