Edebiyat

İhsan Oktay Anar’ın Yeni Kitabı Yeni Yayınevinde

İhsan Oktay Anar, 8 yıllık sessizliğini 2022 senesinde bozacak. Anar’ın sıradaki kitabı alışıldığı üzere İletişim Yayınları’ndan çıkmayacak. Yazarın yenievi iddialara göre Everest olacak.

Hürriyet gazetesinden İhsan Yılmaz’ın aktardığına göre İhsan Oktay Anar’ın yeni kitabı için ilk detaylar belli oldu. Son olarak 2014’te Galîz Kahraman ile raflardaki yerini alan Anar, o tarihten bu yana yeni bir eser ortaya koymamıştı.

Kişisel bir tercih olarak panellere, söyleşilere ve hatta sosyal medyaya pek dahil olmayan Anar hakkında paylaşılan her bilgi kırıntısı oldukça kıymet görüyor. Yazarın yeni kitabının önümüzdeki sene raflarda olacağı ise şimdiden 2022’nin en dikkat çekici edebiyat olaylarından birisi olarak kayıtlara geçti bile.

“Ama Çocuklar Orada Kaldı”

1995’te yayımlanan Puslu Kıtalar Atlası ile tanınan İhsan Oktay Anar’ın Kitab-ül Hiyel, Efrâsiyâb’ın Hikâyeleri, Amat, Suskunlar, Yedinci Gün ve Galîz Kahraman gibi her biri kendi okurunu bulmuş eserleri bulunuyor. İhsan Yılmaz’ın aktardığına göre, İhsan Oktay Anar’ın yeni adresi Everest Yayınları oldu. Dikkat çeken bir diğer detay ise yazarın eski kitaplarının İletişim Yayınları ile devam edeceğinin kaydedilmesiydi. Anar, diğer kitapları hakkında, “Ama çocuklar orada kaldı,” ifadesini kullanmış.

Yılmaz’ın aktardığına göre; yazarın Everest Yayınları ile anlaşma hikâyesi şu şekilde olmuş: “Eşi Özlem Anar da kendisi gibi felsefeci ve yazar. Kayıp Ruhlar Kitabı, Antik Zaman Hikâyeleri, Aşık Kedi, Yeşil Mühürlü Masal gibi kitapları bulunuyor. Özlem Anar’ın son olarak Kedi Dili kitabı Everest Yayınları’nın bir diğer markası Alfa’dan çıkmıştı. Özlem Anar’ın yayınevi ile olan ilişkilerinden etkilenmiş olacak ki İhsan Oktay Anar da son kitabını Everest Yayınları’na teslim etti.”

Anar’ın yenı kitabının adı, net çıkış tarihi ve konusu gibi detaylar da şimdilik belirsizliğini koruyor.

Kaynak: Kronos

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  En Çok Satan Kitaplar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.