Edebiyat

Haruki Murakami, Yeni Kısa Öyküsü Kaho’yu Duyurdu

Japon edebiyatının önemli isimlerinden Haruki Murakami, Tokyo’da bulunan Waseda Uluslararası Edebiyat Evi kütüphanesi için düzenlenen bir bağış toplama etkinliğinde sürpriz bir duyuru yaptı. Meşhur yazar, bin 100 dinleyiciye henüz yayınlanmamış kısa öyküsü Kaho‘yu seslendirerek edebiyatseverlere müjde verdi.

Yazarın Edebiyat Evi İçin Katkısı

Haruki Murakami, mezun olduğu Waseda Üniversitesi’ndeki edebiyat etkinliğine katılarak kütüphaneye destek olmayı amaçlayan bir bağış toplama kampanyasına dahil oldu. Bu özel etkinlikte sınırlı sayıda dinleyiciye seslenen Murakami, kısa süre önce kaleme aldığı “Kaho” isimli öyküsünü paylaştı.

Haruki Murakami

Yeni Kısa Öykü: Kaho

Yazar, dinleyicilere hitaben yaptığı açıklamada, “Taze yazıldı, yaklaşık 10 gün önce” diyerek öykünün oldukça yeni bir eser olduğunu belirtti. Hikayeyi etkinlik için özel olarak kaleme aldığını ifade eden Murakami, öykünün içeriğine dair detaylar vermezken, katılımcılardan olumlu geri dönüşler aldı.

Hikaye Okuma Deneyimi

Murakami, öyküyü dinleyicilere aktarırken, “Ezberlemek için hikaye yazmak aslında oldukça zor. İçeriği ve tarzı ezberlemeye uygun olmalı ve nispeten kısa olmalı” şeklinde bir açıklama yaptı. Usta yazar, öykünün uzunluğu nedeniyle etkinlik sırasında hikayeyi iki bölüm halinde okudu.

Haruki Murakami’nin Edebi Kariyeri

Haruki Murakami, şu anda 75 yaşında olan ve dünya genelinde büyük bir okuyucu kitlesine sahip olan ünlü bir romancı. Caz bar işletmeciliği yaparken yazmaya başlayan Murakami, 1979 yılında “Rüzgarın Şarkısını Dinle” ile edebiyat dünyasına adım atmıştır. Eserleri, özgün anlatım tarzı ve derin düşünsel katmanlarıyla tanınmaktadır.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.