Edebiyat

Gürhan Öztürk’ün Yazdığı “Varoluş” Raflarda!

varolus-kitap-banner

Post-apokaliptik türdeki yerli bilimkurgu romanı “Varoluş” raflardaki yerini aldı.

Gürhan Öztürk’ün yazdığı ve doğal felaketin ardından bir hayat mücadelesinin anlatıldığı kitap Cinius Yayınları etiketiyle yayınlandı. Kitabın tanıtım metni şöyle;

varolus-gurhan-ozturk-kitap-kapakVaroluş serisi dünyamızda her an yaşanabilir bir doğa felaketinin ardından yıkılmış bir şehirde hayat mücadelesi veren bir grup insanın maceralarını anlatır. Poyraz, her şeyini kaybetmiş, yaşlı bir adamdır. Yeliz ise felaket nedeniyle ailesini kaybetmiş, yalnız yaşamaya mahkum bırakılmış küçük bir kız çocuğudur. Poyraz, bu kızda yıllar evvel kaybettiği küçük kızının yansımasını görür ve ona babalık yapmaya başlar, amacı ise kendisi ölmeden önce ona uygun bir yuva bulmaktır.

Poyraz maceraları boyunca değişik insanlarla da karşılaşacaktır. Bazılarını gruba katmaktan ve yoldaş edinmekten de kaçınmayacaktır. Gitarını en güvenilir dostu gören ve var olan tüm kuralları reddeden Yiğit, hayatta kalmayı kendine tek amaç edinmiş ve bu uğurda yapmayacağı şey olmayan Kerem, emekli olduktan sonra avcılığa merak sarmış ve seküler bir düşünce tarzını benimsemiş olan Leyla, arzu etmediği halde yaşamak için insanları gasp etmekten ve yaralamaktan çekinmeyen bir serseri grubunun kendisiyle ilgili hayatı pahasına sakalmak zorunda olduğu bir sır saklayan üyesi Berk gibi nice değişik insan Poyraz’ın amacında ya engel ya da destek olacaktır.

İnsanlar da bu yeni dünya düzenine adapte olmaya çalışırlar, herkesin ideolojisi ve kurtuluş planı farklıdır. Demir yumrukla insanları yöneterek kendi sınırlarını çizen Reis, insanların ahlaksızlığın pençesine düşmesinden korktuğu için aşırı sert tedbirler almaktan çekinmeyen Hoca Efendi, ordunun geri kalanı ile ülkesine geri dönüp çoktan vatan kavramını unutan insanların arasında liderliğe soyunan Büyükelçi Alev, kocasının tehlikeli yönetiminin getirdiği sonuçların farkında olan ve bu nedenle eşine karşı ayaklanma başlatan Meltem, son olarak grubuna katılan yeni yoldaşlarıyla Yeliz ile beraber gözünün arkada kalmayacağı bir yuva arayışını sürdürürken göçebe bir yaşamın içinde kendini bulan Poyraz. Her biri kendi liderlik anlayışıyla bu yeni düzenin bir parçası olacaklar.

Çok uzak bir yerde okyanusun ortasında bir gemide ise farklı bir mücadele sürmektedir. William, bu felaketin gizemlerimi çözmeye adamış bir bilim insanıdır, ama gemideki kişiler yeni dünya düzeninde kendi ülkelerinin sınırlarını çizmekle meşguldürler.

Herkesin varoluş amacı farklıdır. Poyraz insanlar için eskiden tabu olmuş kavramları sorgularken kendi varoluş amacını da düşünmek zorunda kalır. Aile, Vatan, İnanç, Aşk, herkesin ulaşmak istediği bir amaç vardır.

258 sayfalık kitabı hem internet satış sitelerinde hem de kitapçılarda bulabilirsiniz. İyi okumalar!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.