Edebiyat

Gülşah Özdemir Koryürek’in Yeni Kitabı Zaman Yolcusu Kreta “Tüketme, Tükenme” Yayınlandı

Sıfırdan Yayınları aracılığıyla okurlarla buluşan, Gülşah Özdemir Koryürek’in kaleme aldığı Zaman Yolcusu Kreta, Project Zoom kapsamında hazırlanmış çocuklara yönelik öğretici bir bilimkurgu kitabı.

Sıfırdan Yayınları editörü olan ve aynı zamanda yazarlık yapan Gülşah Özdemir Koryürek tarafından kaleme alınan Zaman Yolcusu Kreta “Tüketme, Tükenme” kitabı, Selin Saygılı tarafından çizildi. Bilimkurgu ve macera türündeki kitabın en önemli özelliklerden biri de, kitaba yerleştirilmiş QR Kod sayesinde okuyucuyu bilgilendirici bir videoya yönlendirmesi.

Zaman Yolcusu Kreta, ayrıca Impact Hub İstanbul ve ABD’nin Türkiye Misyonu tarafından desteklenen Project Zoom kapsamında hazırlanmış.

Kitabın konusu ise şöyle:

Genç zaman yolcusu Kreta ve yakın dostu şair Şiva uzay boşluğunda yeni bir macera için savrulup dururlarken karşılarına Voyager Uzay Aracı çıkar. İşte yeni macera! Dünya adlı gezegen ve insan adlı tuhaf canlılar… Kreta ve Şiva insanlarla tanışmak için Dünya’ya giderler ama insanları bulmaları biraz zaman alacaktır. Önce Kretase döneminde dinozorlarla ardından da 2070’lerin tuhaf dünyasında Robowholarla karşılaşırlar. Nihayet insanları bulduklarında ise güzel gezegen Dünya’nın büyük sorunu ile karşı karşıya kalırlar: İklim Krizi!

Peki bu sorun çözülebilecek mi?

Kreta ve Şiva bu sorunun çözülmesi için insanlara yardım etmeye karar verirler ve dünyayı nasıl yorduğumuzu anlatan videoyu 2010’lu yıllara ulaştırmak üzere macera dolu yeni bir yolculuk başlar. Ama bu kez yolun sonunda dinozorlar ya da robotlar değil, gezegenin kurtarılmasına yardım edecek çocuklar ve kediler vardır; yani umut, yani sevgi, yani yaşama sevinci.

Kreta, macera dolu hikâyesinin yanı sıra okuyucusunu gezegenimiz ile ilgili bir animasyın videonun içine davet ediyor. Videoda, kimi zaman bir ayakkabının peşine takılıp onun karbon ayak izini, kimi zaman ise on dakikada tüketilen bir hamburgerin izini sürüyor…

Kitap hakkındaki detaylı bilgiye resmi web sitesinden ulaşabilir, satın almak isterseniz Sıfırdan Yayınları bağlantısına göz atabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.