Edebiyat

Grafik Kanon’u Duydunuz Mu?

grafik-kanon-banner

Grafik Kanon isimli bir çizgi roman duydunuz mu?

Düşündüğünüzde ve kitabı raflarda gördüğünüzde isim pek bir şey ifade etmeyebilir. Ne bir süper kahraman ne de bir çizgi roman karakterini çağrıştırıyor. İşte Grafik Kanon’un farkı da benzer bir noktada başlıyor. Bu kitaplar, bir çizgi roman değil, dünyanın en iyi eserlerinin çizgi romanlarını içeriyor.

İlgili Makaleler

grafik-kanon-haberToplamda 3 cilt olarak yayınlanacak olan Grafik Kanon’un ilk 2 cildi yayınlandı. Orijinal formatında ve muhteşem çizgilerle sizleri hem edebiyat tarihinde hem de edebiyatın derinliklerinde bir yolculuğa çıkaracak.

Dünyanın ilk edebi eseri kabul edilen Gılgamış Destanı’ndan İlyada Destanı’na, Beowulf efsanesinden Shakespeare’in eserlerine kadar geniş bir yelpazede çizgi romanlar okumanız mümkün. 

Tabii ki dünyanın en önemli eserleri de dünyaca ünlü illüstratör ve çizerler tarafından çizilmiş. Hatta çizerler arasında Will Eisner bile var. Grafik Canon’u okurken hem edebiyata hem de çizgilere doyacaksınız.

Grafik Kanon’un ilk cildinden bazı bölümleri buradan okuyabilirsiniz.

Her çizgi roman okuru ve her edebiyat sever bu eserleri mutlaka kütüphanesinde bulundurmalı. Her an okuyabileceğiniz, her an açıp keyif alabileceğiniz kolektif bir eser. Editörlüğünü Russ Kick’in yaptığı Grafik Kanon’da pek çok illüstratör ve çizer buluştular. Bu kitap seti verdiğiniz her kuruşa değecek!

Grafk Kanon 1’in künye bilgisine buradan ulaşabilirsiniz.

Grafk Kanon 2’nin künye bilgisine buradan ulaşabilirsiniz.

Şimdiden iyi okumalar!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.