Edebiyat

David Eddings’in Belgariad Serisi Yenilenmiş Haliyle Raflarda

belgariad-serisi-banner

Fantastik edebiyatın en önemli isimlerinden David Eddings‘in başarılı serisi Belgariad, uzun süredir raflarda bulunamıyordu.

Metis Yayınları, beklememize kesinlikle değecek yenilenmiş baskılarıyla Belgariad serisini yeniden okuyucuyla buluşturdu. Garion’un fantastik macerasına tanık olun!

Belgariad serisinin ana hikayesi şöyle;

Bir gün Tanrı Aldur bir çocuk kalbi büyüklüğünde, kür eşeklinde bir taş aldı ve yaşayan bir ruh haline getirene kadar elinde evirip çevirdi. İnsanların Aldur Taşı dedikleri bu canlı mücevherin gücü çok büyüktü ve Aldur onunla mucizeler yarattı.

Aldur’un kardeşi Tanrı Torak, binyıllar boyunca Taş’ı eline geçirmek için yapmadığını bırakmadı. Onu engellemek için çalışan iki kişi, Aldur’un müridi Büyücü Belgarath ve kızı Büyücü Polgara idi. Belgariad, Torak’ın Aldur Taşı’nı ele geçirip dünyaya hâkim olmak için verdiği son mücadelenin hikâyesidir.

Kitapların arka kapak yazıları ve detayları:

belgariad-serisi-david-eddings

Kehanetin Oyuncağı – Belgariad 1. Kitap

kehanetin-oyuncagi

Kehanetin Oyuncağı’nda, küçük bir çiftlikte büyüyen Garion’un, Pol Teyzesi, ihtiyar masalcı “Bay Kurt”, Çerek savaşçısı Barak ve casus, hırsız ve akrobat İpek ile birlikte, Torak’ın müridi Zedar tarafından çalınan Taş’ın peşine düşmesinin hikâyesi anlatılır. Garion bu arayışı boyunca, dünyanın sandığı gibi düzenli, mantık kurallarına göre işleyen bir yer olmadığını, büyünün gücünü ve en yakınındaki insanların bile aslında onun sandığı kişiler olmadıklarını öğrenecektir.

Çeviri: Bülent Somay
Yayın Yönetmeni: Müge Gürsoy Sökmen
Kapak Tasarımı: Emine Bora, Semih Sökmen
Sayfa Sayısı: 256 sayfa


Büyücüler Kraliçesi – Belgariad 2. Kitap

buyuculer-kralicesi

Büyücüler Kraliçesi’nde, Garion’un, yol arkadaşları İpek, Barak, Pol Teyze ve Büyücü Belgarath ile birlikte, kendindeki büyü gücünü tanımasının, intikamın sandığı kadar kolay ve mutluluk veren bir şey olmadığını öğrenmesinin, Batı dünyasının en büyük şövalyesi Mandorallen ile tanışmasının ve doğduğundan beri içinde olan sesin yol göstericiliğiyle, bir kraliçeye ve bir tanrıya kafa tutmasının hikâyesi anlatılıyor.

Çeviri: Bülent Somay
Yayın Yönetmeni: Müge Gürsoy Sökmen
Kapak Tasarımı: Emine Bora, Semih Sökmen
Sayfa Sayısı: 312 sayfa


Sihirbazın Tuzağı – Belgariad 3. Kitap

sihirbazin-tuzagi

Sihirbazın Tuzağı’nda Garion’un Tanrı Aldur ve Tanrı UL ile tanışmasının, ölümün duvarının ötesine geçerek bir taya hayat vermesinin, Belgarath önderliğinde Cthol Murgos’a yapılan tehlike dolu yolculuğun, Kehanetin öngördüğü herkesin en nihayet bir araya gelmesinin ve sonunda da Taş’ın Sihirbaz Ctuchik’in elinden alınmasının öyküsü anlatılıyor.

Çeviri: Bülent Somay
Yayın Yönetmeni: Müge Gürsoy Sökmen
Kapak Tasarımı: Emine Bora, Semih Sökmen
Sayfa Sayısı: 280 sayfa


Büyülü Şato – Belgariad 4. Kitap

buyulu-sato

Büyülü Şato’da, Ctuchik’in elinden Taş’ı almayı başaran Garion, Polgara ve Belgarath’ın Batı’ya, Riva adasına dönüşlerinin, Garion’un sonunda soyunun mirasına kavuşarak “Belgarion” olmasının ve Batı ordularının Tolnedra İmparatorluğunun Çiçeği, Borune Hanedanının Mücevheri, İmparatorluk Prensesi ve Batı’nın Hükümdarı Ce’Nedra yönetiminde Torak’ın ordularına karşı büyük bir savaşa girişmesinin öyküsü anlatılıyor.

Çeviri: Bülent Somay
Kapak Tasarımı: Emine Bora, Semih Sökmen
Sayfa Sayısı: 328 sayfa


Efsuncunun Son Oyunu – Belgariad 5. Kitap

efsuncunun-son-oyunu

Efsuncunun Son Oyunu’nda, bir yandan Riva Kraliçesi Ce’Nedra’nın ordusunun Angarak ordularına karşı verdiği ümitsiz savaşın, bir yandan da Garion’un Aldur Taşı ile birlikte, Torak ile nihai karşılaşmasına doğru yolculuğunun hikâyesi anlatılıyor. İki Kehanet en sonunda karşı karşıya geliyorlar ve dünyanın kaderi yeniden çiziliyor.

Çeviri: Bülent Somay
Kapak Tasarımı: Emine Bora, Semih Sökmen
Sayfa Sayısı: 320 sayfa

 

Herkese iyi okumalar! Eğer bu seriyi daha önce okumadıysanız mutlaka okuyun, fantastik edebiyatın en başarılı serilerinden olan Belgariad serisinden mahrum kalmayın.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Lineage 2: Revolution Genel Bakış II

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.