Edebiyat

Barut Savaşı Çıkıyor!

barut-savasiPegasus Yayınları tarafından Mart 2010 tarihinde yayınlanmaya başlayan efsane seri devam ediyor!

Çevirmen değişikliği gibi sebepler nedeniyle 1,5 senelik bir ara verilen seri üçüncü kitabın çıkışıyla tam gaz devam ediyor. Tarihi fantastik türde bir seri olan Temeraire serisinin üçüncü kitabı Barut Savaşı’nda ülkemizde geçen olayları da göreceğiz.

Ejderhaların gökleri kapladığı fakat yeryüzünde topların ve tüfeklerin seslerinin duyulduğu bu tarihi kitabın arka kapak bilgileri şu şekilde;

 

Çin’deki ölümcül maceralarının ardından, Will Laurence ve onun sıradışı ejderhası Temeraire’in yolları bu kez Britanya’dan gizemli bir elçi vasıtası ile gönderilen gizli emirlerle kesilmiştir. Osmanlı İmparatorluğu’ndan çok değerli üç ejderha yumurtası satın alınmıştır ve Laurence ve Temeraire bu değerli emanetleri İngiltere’ye götürmek üzere teslim almak için İstanbul’a gitmek zorundadır.

Ancak felaketler peşlerini bırakmamaktadır. Kaptanının ölümü konusunda Temeraire’i suçlayan ve intikamını almak üzere yemin edip Napolyon’un saflarına katılan Çin Ejderhası Lien şeytani entrikalar peşindedir ve beklenmedik bir yerde beklenmedik bir biçimde ihanete uğrayan Laurence ve Temeraire cesur bir saldırı gerçek- leştirmek zorunda kalır. Peki, Napolyon’un amansız ordularına karşı şansları olacak mıdır?

 

Mart ayı içerisinde çıkacak olan Barut Savaşı kitabında pek çok sürprizle karşılaşacaksınız. Dördüncü kitap olan “Fil Dişi İmparatorluğu” kitabını da heyecanla bekliyoruz.

Kitabın künye bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Şimdiden iyi okumalar…

Kitap için hazırlanmış olan tanıtım videosunu da izlemenizi öneririz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  8. Ankara Kitap Fuarı Başlıyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.