Edebiyat

18. İzmir Kitap Fuarı Başlıyor | 20-28 Nisan 2013

izmir-kitap-fuari-2013-banner

İzmir Kitap Fuarı, 20 Nisan’da 18. kez kapılarını açacak. 350 yayınevinin katılacağı fuar 100 etkinliğe ev sahipliği yapacak.

320 yazar kitaplarını imzalayacak, tiyatro sanatçıları ve çizerlerde severleriyle bir araya gelecek. Fuarın “Onur Konuğu” ise çevirmen-yazar Ahmet Cemal olarak belirlendi. 

18-izmir-kitap-fuari-afisTüm Fuarcılık Yapım A.Ş. (TÜYAP) tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile bu yıl 18. kez düzenlenecek İzmir Kitap Fuarı, 20-28 Nisan 2013 tarihlerinde Uluslararası İzmir Fuar Alanı’nda okurlarla buluşacak. Yaklaşık 350 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenecek fuarda 9 gün boyunca söyleşi, panel, şiir dinletileri gibi 100 etkinlik gerçekleştirilecek.

Onur Konuğu Ahmet Cemal

250 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlaması beklenen fuarın onur konuğu ise çevirmen ve yazar Ahmet Cemal olarak belirlendi. 1942 yılında doğan Ahmet Cemal, Sankt Georg Avusturya Lisesi’ni ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Çevirmen olarak dünya edebiyatının önemli isimlerini Türkçe’ye kazandırdı. Uzun yıllar estetik, sanat tarihi, tiyatro tarihi ve çağdaş tiyatro üzerine dersler verdi. Öykü, deneme, makale ve şiir kitapları yazan Ahmet Cemal, fuar boyunca 3 söyleşiye katılacak. Cemal, ilk söyleşisini fuarın açılacağı 20 Nisan’da “Benim Külrengi Zamanlarım” adıyla Enver Ercan ile birlikte gerçekleştirecek. 

Girişin ücretsiz olduğu 18. İzmir Kitap Fuarı, her gün 11.00-20.00, kapanış günü 28 Nisan 2013 tarihinde ise 11.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Etkinlik takvimi, katılımcı bilgileri ve imza günleri için fuarın resmi web sitesini buradan ziyaret edebilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.