Haberler

Duolingo, Game of Thrones’un High Valyrian Dilini Öğretiyor

Milyonlarca kullanıcısıyla dünyanın en ünlü dil öğrenme platfomlarından birisi olan Duolingo, Game of Thrones’a özel olarak hazırladığı “High Valyrian” dili derslerini beta olarak kullanıma sundu.

Ekranların en ünlü dizilerinden Game of Thrones’un dili, dünyaca ünlü dil öğrenme platformu Duolingo’ya dahil oldu. Dizinin en sevilen karakterlerinden birisi olan Daenerys Targaryen’ın da kullandığı “High Valyrian” dili, birkaç gün önce Duolingo üzerinden öğrenilebilecek diller arasına eklendi.


 
Duolingo’nun Dedalvs isimli kullanıcısı bu özel dilin eğitimini hazırlıyor. Şimdilik yalnızca İngilizce üzerinden öğrenilebilecek dilin 1. aşama dersleri kullanıma sunuldu. Yaklaşık 8 aydır dil eğitimi üzerinde çalışmalarını sürdüren Duolingo, ilk önce “Valyrio Mazis” (“Valyrian geliyor”) şeklinde bir mesaj paylaştı. Kısa bir süre sonra silinen bu mesaj yeni dilin duyurulacağının ilk habercisiydi. Mesajın yayılması üzerine Duolingo, kısa süre önce High Valyrian dilinin geleceğini duyurmuştu.

Duolingo, yeni dilleri dil ailesine eklemeden önce 3 farklı aşamada test ediyor. İlk aşama testlerin yalnızca gönüllü kişiler tarafından kullanılabildiği aşama. İkinci ise tüm Duolingo kullanıcılarına açık olan beta sürümü. Üçüncü ve son aşamada da dil tam olarak uygulamaya ekleniyor. Daha önceden de belirttiğim gibi High Valyrian birinci aşamaya yeni geçiyor. Yani yalnızca gönüllü kişiler yeni dili deneyebilecek.

İlginizi Çekebilir  Catharsis Kutu Oyunu Desteklerinizi Bekliyor

Kaynak: DonanımHaber

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu