Haberler

Dungeons and Dragons, Forgotten Realms ile Büyümeye Devam Ediyor!

sword-coast-adventurers-guide-dnd-5th-edition-banner-2

DnD 5th Edition ile uyumlu olarak hazırlanan Sword Coast Adventurer’s Guide kitabı ile Unutulmuş Diyarlar’ın en sevilen bölgelerinden biri olan Kılıç Sahili’ni ziyaret edebileceğiz.

Sizi bilmem ama Wizards of the Coast, D&D 5th Edition ile başarılı bir işe imza atıyor. Her çıkan kitapla birlikte, DnD evreni hiç olmadığı kadar daha da büyüyor. Yeni duyurulan Sword Coast Adventurer’s Guide eklenti kitabı ile yeni sınıf özellikleri, tanrı seçenekleri, bölgeler ve yaratıklar sunulacak.

Unutulmuş Diyarlar‘ın en meşhur bölgesi Kılıç Sahili, birçok önemli şehre de ev sahipliği yapıyor. Baldur’s Gate, Waterdeep ve Neverwinter şehirlerini 5th Edition farkı ile görmek için bu kitaba ihtiyaç duyacaksınız. WotC’nin DnD takımı ve Green Ronin Publishing desteği ile hazırlanan kitapta, bölge tarihine yakından bakabilecek, yeni kültürleri oyunlarınıza ekleme fırsatı yakalayacaksınız.

Eğer Unutulmuş Diyarlar dünyasından biraz uzak kaldıysanız, anlatılan hikayelerin de değiştiğini göreceksiniz. Korkmanıza gerek yok! Sword Coast Adventurer’s Guide sayesinde, bölgede yaşanan son olayların da bir özetini bulabileceksiniz. Eylül ayında raflarda yerini alacak Rage of Demons hikayesi çıkmadan önce Faerûn’un kuzeybatısı hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgiler bu kitapta var.

sword-coast-adventurers-guide-dnd-5th-edition-banner

Yapılan duyuruya göre kitap içerisinde yeni hikayeler yazmak için DM’in ihtiyacı olan yeni materyaller bulunacakmış. Ayrıca Purple Dragon Knight ve Swashbuckler gibi yeni subclass özellikleri gelecek. Özellikle Swashbuckler’ı çok merak ettiğimi söylemeliyim.

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere yaşanan son tarihi olaylar da detaylı bir biçimde anlatılacak. Spellplague ve 2. Sundering arasında yaşanan olayları okuyabileceksiniz. Ayrıca bölgenin detaylı bir haritası da oyunculara sunulacak.

Kitabın en önemli özelliği ise Rage of Demons hikayesine altyapı oluşturması. Sword Coast Adventurer’s Guide kitabını kullanarak, Rage of Demons hikayesine uzanan senaryolar yazma fırsatınız olacak.

Sword Coast Adventurer’s Guide, 3 Kasım 2015 tarihinde raflardaki yerini alacak. Fiyatı ise 39.95 Dolar olarak duyuruldu

İlginizi Çekebilir  Neverwinter'da Ejderhalara Karşı Savaş Büyüyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu