Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dungeons and Dragons, Adventure Time İçin FRP Macerası Mı Planlıyor?

Dungeons and Dragons, Adventure Time İçin FRP Macerası Mı Planlıyor?

adventure-time-banner

Adventure Time, son dönemin en popüler ve fantastik severler tarafından en beğenilen çizgi filmi.

Önümüzdeki yıllarda sinemaya da uyarlanması planlanan Adventure Time acaba masaüstü FRP sistemi olarak da mı karşımıza çıkacak?

Geçtiğimiz günlerde Adventure Time dizisinin yaratıcısı Pendleton Ward, nedeni açıklanmayan bir sebepten ötürü Wizards of the Coast ile bir görüşme yaptı. Bu görüşmeyi biz de Dungeons & Dragons ekibinden Chris Perkins‘in tweeti sayesinde öğrendik.

(ADVENTURE TIME yaratıcısı Pendleton Ward, bu hafta şehrimizde, bizimle gelecek D&D hikayesi için iş birliği yapacak. Şimdilik söyleyebileceğim bu kadar!)

Chris Perkins, Pendleton Ward veya Wizards of the Coast konu ile ilgili hiçbir açıklama yapmadı ancak biz bu görüşmenin sonunda Adventure Time ile ilgili bir FRP oyunu çıkacağını düşünüyoruz. (Ya da öyle olmasını istiyoruz)

İlginizi Çekebilir  Şişede Bir Ruh - Bölüm 1

adventure-time-resim

Dungeons & Dragons ekibinin, şu anda yeni yayınlanan Elemental Evil senaryosundan sonra çıkacak olan ancak resmi olarak açıklanmayan projeleri şu şekilde; (bunları bizden duymuş olmayın)

  • Elemental Evil’ın çıkışından sonra değişik bir hikaye üzerine çalışılacak. Kafadaki senaryolardan bir tanesi Alis Harikalar Diyarı’nda.
  • Shakespeare oyunlarından esinlenilen, devleri de ele alan bir hikaye

Evet, bunlar resmi olarak açıklanmasa da Wizards of the Coast’un kulağımıza gelen planları. Muhtemelen bu düşüncelerden sonra bir de Adventure Time senaryosu göreceğiz.

Yapılacak açıklamayı heyecanla bekliyoruz! Ooo diyarının post-apokaliptik atmosferinde şu sahneyi yaşamayı istiyoruz:

adventure-time-frp-dnd