Haberler

Dungeons and Dragons’ın Yaratıcılarından Brian J. Blume Hayatını Kaybetti

FRP dünyasının eski isimlerinden, Dungeons and Dragons‘ı yaratan TSR firmasının ortaklarından Brian J. Blume, 27 Mart günü hayata gözlerini yumdu.

1970’li yılların başında Dungeons and Dragons ve FRP’nin babası olarak bilinen Gary Gygax ile TSR (Tactical Studies Rules) firmasını kuran Brian J. Blume, demans ve parkinson hastalığı sebebiyle 70 yaşında hayatını kaybetti. Blume, Gary Gygax ve Dave Arneson ile birlikte ilk Dungeons and Dragons’ı yayınlayan kişilerden birisiydi.

David “Zeb” Cook, Brian Blume, James M. Ward

Brian J. Blume, kardeşi Kevin ile birlikte 1985 yılına kadar TSR’da aktif olarak çalıştı. Özellikle Dungeons and Dragons’ın uluslararası alanda yayılmasında aktif rol oynadı. Kardeşi Kevin ise Dungeons and Dragons oyuncakları, minyatürleri ve lisans konularında çalışmalar yürüttü. 1985 yılında hisselerini Lorraine Williams’a satarak şirketten ayrıldılar.

Gary Gygax ile birlikte Dungeons and Dragons için Eldritch Wizardry kitabını yazdı, The Rogues Gallery üzerine çalıştı, Warriors of Mars ve Panzer Warfare minyatür savaş oyunlarını yazdı ve yine Gygax ile birlikte Boot Hill RPG kitabını yazdı. TSR’dan ayrıldıktan sonra FRP oyunları için harita tasarımcısı olarak çalıştı, özellikle de White Wolf firması için çalışmalar yaptı.

Huzur içinde uyu, Brian J. Blume.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Avengers Ekibi Fantastik Orta Çağ Karakterlerine Dönüşürse...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.