Haberler

Dungeons and Dragons’ın Yaratıcılarından Brian J. Blume Hayatını Kaybetti

FRP dünyasının eski isimlerinden, Dungeons and Dragons‘ı yaratan TSR firmasının ortaklarından Brian J. Blume, 27 Mart günü hayata gözlerini yumdu.

1970’li yılların başında Dungeons and Dragons ve FRP’nin babası olarak bilinen Gary Gygax ile TSR (Tactical Studies Rules) firmasını kuran Brian J. Blume, demans ve parkinson hastalığı sebebiyle 70 yaşında hayatını kaybetti. Blume, Gary Gygax ve Dave Arneson ile birlikte ilk Dungeons and Dragons’ı yayınlayan kişilerden birisiydi.

David “Zeb” Cook, Brian Blume, James M. Ward

Brian J. Blume, kardeşi Kevin ile birlikte 1985 yılına kadar TSR’da aktif olarak çalıştı. Özellikle Dungeons and Dragons’ın uluslararası alanda yayılmasında aktif rol oynadı. Kardeşi Kevin ise Dungeons and Dragons oyuncakları, minyatürleri ve lisans konularında çalışmalar yürüttü. 1985 yılında hisselerini Lorraine Williams’a satarak şirketten ayrıldılar.

Gary Gygax ile birlikte Dungeons and Dragons için Eldritch Wizardry kitabını yazdı, The Rogues Gallery üzerine çalıştı, Warriors of Mars ve Panzer Warfare minyatür savaş oyunlarını yazdı ve yine Gygax ile birlikte Boot Hill RPG kitabını yazdı. TSR’dan ayrıldıktan sonra FRP oyunları için harita tasarımcısı olarak çalıştı, özellikle de White Wolf firması için çalışmalar yaptı.

Huzur içinde uyu, Brian J. Blume.

İlginizi Çekebilir  İlk FRP Sistemi Kitapları Original Dungeons and Dragons Setiyle Yeniden Çıktı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu