Haberler

Drizzt’in Maceralarını Bize Sunan Ali Seval’den İlk Solo Albüm – Sempat Telepat

Ejderha Mızrağı ve özellikle Unutulmuş Diyarlar kitaplarını sevenler Ali Seval ismine oldukça aşinadır. Buzyeli Vadisi serisinden itibaren başlayarak 10’dan fazla Drizzt macerasını dilimize kazandıran Ali Seval, müzik kariyerinde de emin adımlarla devam ediyor.

2005 yılında Nokia Supersound yarışmasını kazanarak müzik piyasasında rüşdünü ispatlayan Ali Seval, Kaçak grubu ile güzel işlere imza attı. Birlikte güzel işlere imza atan grup 2011 yılından sonra sessizliğe gömülmüştü.

Son dönemde Netflix ve Digiturk’te yayınlanan birçok belgesel, dizi ve filmin altyazısını hazırlayan Ali Seval bir yandan da albüm çalışmalarına devam ediyormuş meğer. Ali Seval’in ilk solo albümü “Sempat Telepat”, Anadolu Müzik etiketiyle 2 Ekim 2017’de raflarda ve tüm dijital mecralarda yerini aldı.

Kişisel projesini tamamen kendi istediği şekilde hazırlayabilmek için tüm enstrümanları kendi çalıp kaydeden ve albümü bizzat miksleyen Ali Seval, hard rock, grunge, punk, alternatif, nu-metal müzik türlerine göz kırpan bir yelpazeyle karşımıza çıkıyor.

Yıllar önce çevirileri sayesinde Unutulmuş Diyarlar’ı yakından tanıdığımız Ali Seval’in vokali ve müzikleriyle şarkılar dinlemek keyifli olacak.

Ellerine sağlık Ali Seval.

İlginizi Çekebilir  CNR Kitap Fuarı | 1-9 Mart 2014

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu