Haberler

Drink & Draw’da Fantastik Çizgiler

drink-and-draw-banner

Çizerlerin, çizgi romancıların ve illüstratörlerin yakından takip ettiği ve sıkça katıldığı Drink & Draw (D&D ama Dungeons & Dragons değil) etkinliğinde bu sefer çizgiler, fantastik yaratıklara dönüşüyor.

FRPNET ortaklığı ile düzenlenen bu buluşmanın konusu “Fantastik“! Çizerler, ister hayallerindeki fantastik yaratıkları, isterlerse sevdikleri fantastik yaratıkları çizecekler.

drink-and-draw-resimDrink & Draw fikrini ortaya çıkaran illüstratörlerden Diren Ayhan, organizasyonu şöyle anlatıyor;

Nisan 2012 den itibaren hiç birşey eskisi gibi olmayacaktı…. demek isterdik lakin mevzumuz o değildi.

3 arkadaş geyik yaparken dünyada pek çok çizerin hatta epey ünlülerinin zaman zaman yaptığı Drink N Draw etkinliğini neden biz yapmıyoruz dedik… Yaparız tabi oluum dedik… alkol de vardı, gaza geldik ve başladık… o gün bugündür ısrarla ve istikrarla devam ediyoruz.

Facebookta kurduğumuz “Drink N Draw İstanbul” grubu üyeleri ve diğer katılmak isteyenlerle beraber hemen hemen her iki haftada bir kah Anadolu yakasında kah Avrupa yakasında Drink N Draw etkinliklerinde buluşuyor ve çiziyoruz. Bol çizmeli, gülmeli, eğlenmeli, muhabbet etmeli ve içmeli bu etkinliklerde amatör, profesyonel, usta, çırak, sith, jedi gibi bi ayrım yapmıyoruz. Çöp adam dahi çizse ya da çizesi hiç gelmese dahi kurmacadan, hayal kurmaktan hoşlanan herkesle toplaşıp gülüp eğlenip çiziyoruz. Maksat stresimizi atalım, bir bahane yaratıp çizelim, benzer şeylerden hoşlanan insanlarla tanışalım, muhabbet edelim, eğlenelim. Budur işte bukadar…!!

Fantastik konseptli Drink & Draw etkinliği de 25 Mayıs Cumartesi günü saat 16:00’da Mihrimah Sultan Cafe’de olacak.

Facebook’taki Drink N Draw 27 / Fantastik – Fantasy Special Etkinlik sayfasından detayları ve gelişmeleri öğrenebilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Anime ve Manga Etkinliği - 11 Şubat

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.