Haberler

Dungeons & Dragons 5th Edition İçin Büyü Kartları

dnd-spell-cards-banner

Dungeons and Dragons 5th Edition daha aramıza katılmadı ama şimdiden birçok yardımcı kitap ve eklentiler ortaya çıkmaya başladı.

Wizard of the Coast bu sefer işi ciddiye almış gibi gözüküyor. Nostalji havasında hazırlanan Dungeons and Dragons 5th Edition için eski günleri anımsatacak bir eklenti geliyor.

1st Edition ve 2nd Edition zamanları Dungeons and Dragons için oldukça kolaydı. Tabii o zamanlar TSR firmasının bir ürünüydü. Karışıklık olmasın. Firma çıkardığı ana sistem kitaplarının yanına, yığınla kitapçık sunabiliyordu. Birçok FRP dergisi ile desteklenen sistemler, oyunculara kocaman bir dünya sunuyordu.

Spellbook-Arcane-Cover3rd Edition (Ya da 3.5th Edition) ile bu kitaplar biraz zıvanadan çıkmış, 4th Edition ile anlaşılmaz bir hale gelmişti. Sanki artık sistemde bilerek hatalar bırakılıyor, yeni kitaplarla tamamlanmaya çalışılıyordu. Next Gen. DnD sisteminden umutlarımız büyük. İlk testlerden ve ilk okuduğumuz metinlerden de anladığımız kadarıyla, DnD’nin o nostaljik havası korunmuş gibi gözüküyor.

Adventurer’s Kit adı altında oyunculara fazlasıyla yardımı dokunacak bir eklenti hakkında detaylar belli oldu. Spellbook Cards olarak adlandırılan bu eklenti tüm büyü kullanıcılarını kapsıyor. Birçok oyuncu sayfalarca büyüyü bir arada tutmakta zorlanıyor, hatta oyun yöneticisinin bile kafasını karıştırıyordu.

Şimdi her bir büyü kullanıcısı sınıfı için Spellbook Cards çıkacak. Yani sınıfların yaptıkları büyülerin bilgilerini içeren kartlar. Bu kartların okunmasının ve kullanımının oldukça kolay olacağı belirtiliyor. Büyünün açıklamasının yanı sıra mekaniklerinin nasıl işlediğine dair bilgiler bulunacak. Eğer bilgi yeterli gelmiyorsa, büyü ile alakalı daha uzun açıklamanın bulunduğu Player’s Handbook kitabının sayfası referans olarak konulmuş.

Kartların arkasında sınıfın ikonu ve büyünün seviyesi bulunuyor. Bu sayede ufak tefek yazılarla da uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz. Kartların her biri uzun süre kullanılacağı için (Kaldı ki, FRP masalarında karakter kağıtları üzerine hunharca dökülen gazlı meşrubatları unutmamak gerek) oldukça dayanıklı olarak üretildikleri belirtiliyor.

Bard (Ozan), Cleric (Rahip), Druid, Ranger (Korucu) ve Paladin için yayınlanan kart ve kitap tasarımlarını da aşağıdan görebilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Çizgilerin Gücü Adına - Bir Çizgi Film Kitabı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.