Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » Youtube’un Yeni Bilimkurgu Dizisi Yolda – Origin

Youtube’un Yeni Bilimkurgu Dizisi Yolda – Origin

Artık kendi içeriklerini de üretmek için kolları sıvayan YouTube, orijinal dizilerine bir yenisini daha ekliyor. Bilimkurgu dizisi Origin önümüzdeki yıl YouTube Red üzerinden yayınlanacak.

Netflix ve Amazon gibi dijital platformların yakaladığı büyük başarının ardından internet ve teknoloji şirketleri için cazip bir pazar haline gelen orijinal içerik alanı YouTube’un da gelecek planları arasında önemli bir yer tutuyor. Son dönemde bu alana önemli yatırımlar yapan YouTube, orijinal dizilerine bir yenisini daha ekliyor.

Left Bank Pictures, Midnight Radio, CiTVC ve Sony Pictures Television tarafından hazırlanan yeni bilim-kurgu dizisi Origin, önümüzdeki yıl YouTube Red üzerinden yayınlanacak. YouTube’un daha önce yayınladığı Lifeline, 12 Deadly Days ve Ryan Hansen Solves Crimes in Television gibi orijinal dizilerine katılacak Origin’in ilk sezonu 10 bölümden oluşacak.

Senaryosu Mika Watkins tarafından kaleme alınan Origin; uzak bir gezegene gitmek etmek için uzay gemisi ile yolculuk eden bir grubun uzayda mahsur kalmasını anlatacak. Birbirlerine yabancı olan bu grup hayatta kalabilmek için bir araya gelecek ancak kısa süre sonra içlerinden birinin hiç de göründüğü gibi birisi olmadığını fark edecek.

İlginizi Çekebilir  Hugo Ödülleri 2018 Adayları Açıklandı

YouTube’un orijinal içerikten sorumlu yöneticisi Susanne Daniels, bilimkurgu ve aksiyon dizilerinin orijinal içerikleri arasında önemli bir yere sahip olacağını ve son derece kaliteli bir yapım olacak Origin’in sürprizlerle dolu hikayesi ile izleyicileri etkilemeyi başaracağını ifade etti.

Kaynak: DH, Deadline