Dizi Haberleri

X-Men Animasyon Serisi X-Men ’97 Adıyla Devam Edecek

San Diego Comic-Con’daki Marvel Studios animasyon panelinde, X-Men animasyon serisinin Disney+’ta devam edeceği duyuruldu. İlk resmi görüntüleri de paylaştılar!

Yeni seri, orijinal animasyon serisinin kaldığı yerden devam edecek. Aynı zamanda orijinal seslendirme kadrosu da geri dönecek! İlk bakış olarak sunulan görseller, eski serinin aynı tarzında devam edeceğini gösteriyor.

Seride yeniden yer alacak seslendirme sanatçıları arasında Cal Dodd (Wolverine), Lenore Zann (Rogue), George Buza (Beast), Alison Sealy-Smith (Storm), Chris Potter (Gambit), Catherine Disher (Jean Grey), Adrian Hough (Nightcrawler) ve Christopher Britton (Minister Sinister) bulunuyor. Yeni katılan isimler ise Jennifer Hale, Anniwaa Buachie, Ray Chase, Matthew Waterson, JP Karliak, Holly Chou, Jeff Bennett ve AJ LoCascio oldu.

Orijinal serinin finalinde Profesör X‘in Shi’ar alanına gitmesinin ardından dizinin Magneto ve X-Men ile devam edeceği ortaya çıktı. Önizleme ayrıca Bishop, Cable, Forge, Morph, Nightcrawler, Sunspot, Emma Frost, Sebastian Shaw ve Callisto gibi görünecek diğer bazı karakterleri de doğruladı.

X-Men animasyon serisi 1992-1996 yılları arasında 5 sezon yayınlanmıştı. Devam serisi, 1997 yılında, olması gerektiği yerden devam edecek. O nedenle X-Men ’97 adıyla paylaşıldı.

Daha önce dizi hakkında konuşurken, orijinal dizide yazar ve yapımcı olarak çalışan danışman yapımcı Eric Lewald ve Julia Lewald şunları söyledi;

Bunun X-Men: The Animated Series‘in bir uzantısı olmasını istiyorlar. Bu şovu yapan tüm bir grup insandan büyük bir sevgi, şefkat ve saygı var.

Marvel Studios Yayın, Televizyon ve Animasyon Başkanı Brad Winderbaum daha önce şunları söylemişti;

Bu, Marvel Studios tarafından üretilen ilk X-Men işi. 90’lardaki X-Men çizgi romanlarının zirve yaptığı noktalardan birine bakarak izleyicileri X-Men ile yeniden tanıştırmak için muhteşem bir ilk adım. Kökleri Chris Claremont‘a ait olan bu ikonik tarz Jim Lee‘de hayat buldu ve sonra X-Men: The Animated Series‘de taçlandırıldı. Bu çizgi seri, Marvel animasyonları için bir mihenk taşı.

Beau DeMayo, X-Men ’97‘nin baş yazarı ve baş yapımcısı olacak. Jake Castorena, denetleyici yönetmen ve Charley Feldman, denetleyici yapımcı olacak. X-Men ’97, 2023 sonbaharında Disney+’ta çıkış yapacak.

Kaynak: Nerdist

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.