Dizi Haberleri

Why Didn’t They Ask Evans Dizisi 12 Nisan’da Geliyor

Agatha Christie’nin Neden Evans’a Sormadılar romanından, Hugh Laurie‘nin uyarladığı Why Didn’t They Ask Evans dizisi 12 Nisan’da BritBox üzerinden yayınlanacak. Fragman bizce harika duruyor.

Agatha Christie’nin Neden Evans’a sormadılar romanı 1934 yılında çıkmıştı. Altın Kitaplar da romanı iki farklı kapak tasarımıyla dilimize kazandırmıştı. Bu roman, Christie’nin diğer klasikleri kadar ünlü değildi. Zira ikonik dedektifleri Miss Marple veya Hercules Poirot bu hikayede yer almıyorlar. Onun yerine bu kez gizemi çözmek iki aceminin sorumluluğuna kalıyor.

Romanın konusu şu şekilde:

Bobby Jones golf oynarken topu yamaçtan aşağı yuvarlanır. Onu almak için topun peşinden gittiğinde yamacın orada, kayalıkların arasında ölmek üzere olan bir adamla karşılaşır. Ancak adamın son nefesini verirken söyledikleri olayı aydınlatmaz. Zira adam gözlerini açıp yalnızca “Neden Evans’a sormadılar?” diye sorar.

Jones ve Derwent’in elinde adamın cebinden çıkan bir fotoğraf vardır. Bunun dışında ellerinde olan tek ipucu ise adamın hiçbir şey ifade etmeyen son sözleridir.

Why Didn’t They Ask Evans?

Bobby Jones‘u dizide Will Poulter canlandırıyor. Daha önce Black Mirror: Bandersnatch, The Maze Runner ve Narnia Günlükleri‘nde rol almıştı. Guardians of the Galaxy 3’te de Adam Warlock’ı canlandıracak.

Jones’a araştırmasında Lucy Boyntonın canlandırdığı Lady Frances ‘Frankie’ Denvert eşlik edecek. Boynton’ı daha önce Bohemian Rhapsody filminde izlemiştik. Üstelik Murder on the Orient Express filminde de yer almıştı. Yani Christie uyarlamalarına uzak bir isim değil.

Hugh Laurie’nin de küçük bir rolü olan filmin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

YouTube player

Why Didn’t They Ask Evans dizisi 12 Nisan’da yayınlanacak 3 bölümden oluşacak. Bu bölümlerin tamamının senaristliğini ve yönetmenliğini Hugh Laurie yapıyor. Genelde oyunculuğuyla bildiğimiz Laurie House M.D. dizisinin iki bölümünde de yönetmenlik yapmıştı. Bu diziyle House M.D.’den sonra ilk kez yönetmenlik koltuğuna dönecek.

Bu Hugh Laurie için çok özel bir proje. Zira ünlü aktör çocukluğundan beri romana hayran olduğunu söylüyor. Dolayısıyla bu dizi üzerinde çalışabilmiş olmakta ötürü çok mutlu.

Bu kitaptaki gizemin güzelliğini keşfettiğimde boynumdaki tüyler diken diken olmuştu. Hâlâ da geri indiklerini söyleyemeyiz. O günden beri karakterlere gittikçe daha da derinleşen bir sevgi besliyorum. Bu hikayeyi yeni bir formatta yeniden anlatma şansını bana verdikleri için de çok onur duyuyorum.

Hugh Laurie

Siz fragman hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.