Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » Üç Cisim Problemi, Netflix Tarafından Uyarlanacak

Üç Cisim Problemi, Netflix Tarafından Uyarlanacak

Liu Cixin’in kaleme aldığı ve bilimkurgu türündeki Üç Cisim Problemi, tanıdık ama pek de sevilmeyen yüzler tarafından Netflix’e uyarlanacak.

Türkçe’ye 2016 yılında Zeynep Özmeral’in çevirisiyle kazandırılan ve İthaki Yayınları etiketiyle Türk okurlarla buluşan Üç Cisim Problemi, aslında oldukça eskiye dayanan bir roman. İlk kez 2006 yılında öykü olarak yayınlanan çalışma 2008 yılında kitaplaştırılmış ve takibi yıllarda da birçok ödülü kazanmıştı.

Üç Cisim Problemi, insanoğlunun dünya dışıyla ilk kez temas kurulması üzerine hazırlanmış, başarılı bir bilimkurgu kitabıyken şimdilerde Netflix’e uyarlama yoluna girmiş durumda.

Yapılan resmi basın duyurusunda Üç Cisim Problemi, orijinal adıyla The Three-Body Problem, Netflix’te yayınlanmak üzere uyarlanacak. Projenin başında Game of Thrones serisinden hatırlayacağınız David Benioof ve D.B. Weiss olacak. Ayrıca yardımcı prodüksiyon ekibinde de Rian Johnson ve The Last Jedi filminde beraber çalıştığı Ram Bergman bulunacak.

Kitap o kadar güzel, o kadar başarılı ki bu kadar tepki çeken isimlerin eline verilmiş olması da insanı korkutuyor. Liu Cixin, projede danışman olarak yer alacak ama ortaya çıkan çalışmanın şimdiden iyi olmayacağını hissetmeye başladım.

İlginizi Çekebilir  Game of Thrones'un 7. Sezonundan İki Teaser ve Resmi Afiş Yayınlandı

Üç Cisim Problemi, Netflix’te iki bölüm halinde yayınlanacak bir mini seri olacak. Henüz bir yayın tarihi bulunmuyor.