Dizi Haberleri

The Last of Us, House of the Dragon’ı Geride Bıraktı

The Last of Us 1. sezon finali, Oscar gecesi olmasına rağmen izleyici sayısında zirveye ulaşırken aynı zamanda House of the Dragon’ın seyirci sayısın da gölgede bıraktı.

The Last of Us 1. sezon finalinin izlenme oranları, bir diğer HBO dizisi House of the Dragon‘ı geride bıraktı. Naughty Dog’un beğenilen kıyamet sonrası video oyununun uyarlaması Ocak ayındaki prömiyerinin ardından başarılı bir dizi olduğunu kanıtladı. The Last of Us neredeyse her hafta daha büyük bir izleyici kitlesinin ilgisini çekti ve bu trend 1. sezon finaline kadar devam etti.

The Last of Us HBO dizi

The Hollywood Reporter’a göre The Last of Us’ın “Look for the Light” isimli 1. sezon finali, Pazar gecesi tüm HBO platformlarında ortalama 8,2 milyon izleyici tarafından izlendi. Bu, önceki dizinin en yüksek seviyesi olan 8. bölümün 8.1 milyon izleyicisinden daha yüksek. HBO’ya göre The Last of Us 1. sezonun ilk altı bölümü, bölüm başına ortalama 30,4 milyon izleyiciye ulaştı. House of the Dragon‘ın bölüm başına ortalama 29 milyon izleyicisini geride bıraktı.

Oscar Ödülleri İzleyiciyi Etkilemedi

The Last of Us 1. sezon finali, ABC’de yayınlanan Oscar Ödülleri töreni ile aynı gün yayınlanmasına rağmen büyük başarıya ulaştı. Dizi daha önce de 4. bölümde CBS’deki Grammy Ödülleri’yle aynı gün yayınlanmıştı ve 7,5 milyon izleyiciyle yine önemli bir izlenme sayısına ulaşmıştı. The Last of Us 1. sezon, başlangıçtan finale kadar izleyici kitlesini yüzde 75 oranında büyüttü.

The Last of Us prömiyeri, izleyici açısından House of the Dragon‘ın gerisinde kaldığından beri iki dizi, üstün kaliteleri ve muazzam izleyici boyutları açısından sürekli karşılaştırıldı. Artık House of the Dragon’ı geride bıraktığına göre The Last of Us’ın seyircisi, bölüm başına ortalama 44 milyon izleyiciye ulaşan Game of Thrones 8. sezonundan bu yana tüm HBO dizilerinin en büyüğü.

HBO tarafından zaten yenilenen The Last of Us 2. sezon ile ikinci sezonunda Game of Thrones’un zirvesine çıkma şansı olacak.

Kaynak: ScreenRant

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.