Dizi Haberleri

The Devil in The White City: Keanu Reeves Dizide Oynamayı Kabul Etti

Keanu Reeves, Amerika’nın ilk seri katilinin hikayesini anlatacak olan The Devil in the White City ile ilk kez bir dizide rol alacak. Dizinin baş yapımcıları arasında Martin Scorsese ve Leonardo DiCaprio da var.

Reeves projede hem ana karakteri canlandıracak hem de yapımcı olarak yer alacak. Daha önce aktör hiç Amerika temelli büyük bir dizi projesinde yer almamıştı.Yani diyebiliriz ki bu onun ilk dizi oyunculuğu olacak.

Dizi ünlü seri katil H.H. Holmes‘un zihninde kurguladığı cinayetleri işlemek için inşa ettirdiği otelini ve oteli inşa eden mimarın hikayesini anlatıyor. Reeves tabii ki seri katili değil, mimarı canlandıracak.

Amerika’nın ilk sari katili olarak bilinen H. H. Holmes, ilk cinayetini 1893 Şikago Fuarı sırasında işlemiştir. Holmes’un İngiltere prensesi Meghan Markle ile akraba olduğu söylentisi de bulunmaktadır. 200’den fazla kişiyi öldürdüğü tahmin edilen ama yalnızca 27’sini itiraf eden ve bunlardan da yalnızca 4’ü kanıtlanabilen seri katili oynayacak aktörün kim olacağı ise henüz belli değil. Ancak bu ismin de DiCaprio olmaması için bir sebep göremiyoruz.

Paramount Pictures‘ın desteklediği Hulu dizisi 8 bölümden oluşacak. Drama türündeki dizinin çekimleri bu yıl içinde başlayacak. Her şey yolunda giderse The Devil in the White City 2024’te ekranlarda olacak.

Ne yazık ki Scorsese henüz dizide yönetmenlik yapmayı kabul etmedi. Ancak 3 Oscar adaylığı olan Todd Field‘ın iki bölümü yöneteceği kesinleşti. Senaryoyu da Castle Rock’ın senaristi Sam Shaw hazırlıyor.

Dizi, Erik Larson‘ın dilimize Beyaz Şehirdeki İblis adıyla çevrilen romanından uyarlanacak. Tarihsel gerilim türündeki bu kitabı İnkılâp Kitabevi yayınlamıştı. Ancak kitabın baskısı ne yazık ki tükendi.

Kitap tarihsel gerçeklere dayanıyor. Arka kapak tanıtımı da şu şekilde:

Sizlere bu kitapta iki adamın ve bir fuarın hikâyesini anlatacağım. Ama hemen burada belirtmem gereken önemli bir nokta var. Okuyacaklarınız kulağınıza her ne kadar korkunç gelse de hiçbiri kurgu değil, hepsi gerçektir. – Erik Larson

On dokuzuncu yüzyılın sonları, gözde şehir Chicago… Ünlü mimar Burnham ile acımasız seri katil Holmes‘un yolları dönemin göz kamaştıran fuarı Beyaz Şehir’de kesişiyor. Fuarın göz alıcı hareketliliği içinde birbiri ardına kaybolan, yakılan, öldürülen insanların izini sürmek ise Dedektif Geyer‘a düşüyor.

Bu kitap sadece heyecanlı bir gerilim romanı değil, aynı zamanda bugünkü Amerika’nın tarihsel ipuçlarını da barındıran etkileyici ve gerçek bir hikâye.

Elinizden bırakmak istemeyeceğiniz bir başucu romanı Beyaz Şehrin İblisi.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.