AYBABTUDizi Haberleri

The Boys Dizisinin 3. Sezonu Türkiye’de Sansürlendi

Amazon Prime Video’nun fantastik süper kahraman dizisi The Boys‘un 3. sezonunun Türkiye’de sansürlendiği ortaya çıktı. Amazon Prime Video Türkiye kullanıcıları duruma sosyal medya üzerinden tepki gösterdi.

Amazon Prime Video Türkiye, yetişkinlere özel süper kahraman dizisi The Boys’un 3. sezonuna sansür uyguladı.

Alışveriş devi Amazon‘un Türkiye’de Prime Video servisinin en sevilen dizileri arasında yer alan The Boys’un üçüncü sezonu Türkiye’de yayınlanmaya başladı. Ancak dizinin yayınlanan ilk 3 bölümünün bazı sahnelerine, hem görsel hem de altyazı ve seslendirme kısmında sansür uygulandığı ortaya çıktı.

Prime Video Türkiye, The Boys‘un 3. sezon 1. bölümünde yer alan penis sahnesine sansür uyguladı. Normalden farklı olarak Türkiye’den diziyi izleyenler sahneleri bulanık bir şekilde gördü. Daha sonradan ise bu sahnenin kesilerek çıkarıldığı belirtildi.

Konuşmalara da Sansür Uygulandı

Platformun ayrıca, 3. sezon 3. bölümde Homelander ve Starlight karakterleri arasında geçen bir konuşmayı da sansürlü bir şekilde aktardığı ortaya çıktı. Sahnelerin ilkinde Homelander, ekibe Müslüman bir kahraman sokmaya çalışan Starlight’a seslenirken, “Fucking Muslim” ifadesini kullanıyor. Amazon Prime Türkiye’de yer alan sahnede ise bu kısım küfür sansürlenerek çevriliyor.

Sansürün ortaya çıkmasının ardından konu sosyal medyada da kısa sürede gündem oldu. Birçok kullanıcı farklı açık sahnelerin dizide yer aldığını söylerken, bu bölümü neden sansürlediklerine anlam veremediklerini dile getirdi.

Amazon Prime’dan Sansür Açıklaması

Bazı sosyal medya kullanıcıları da ücretli olmasına rağmen içerikleri sansürlediği için Amazon Prime Türkiye’ye tepki gösterdi.

Konuyla ilgili bir Twitter kullanıcısı, Amazon Prime’a mesaj gönderirken, aldığı yanıtı yayınladı. Buna göre, Amazon Prime tarafından gönderilen mesajda; “Prime video içerikleri genellikler sansürlenmez, ancak bir içeriğin yerel dağıtıcıları sansürlemeyi tercih etmiş olabilir. Sunduğumuz video içerikleri, içerik sahipleriyle yaptığımız anlaşmalara başlıdır. Mümkün olan en kapsamlı TV ve film içeriklerini sunabilmek için bu anlaşmaları oluşturmaya ve geliştirmeye çalışmayı sürdürüyoruz. Bu konuda dağıtıcı ve yapım şirketleri sebebi ile ilgili bir durum olduğundan bu konuda geri bildirim talebi oluşturuldu ve en kısa sürede dönüş yapılacak.” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: Sözcü

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Game Of Thrones'un 8. Sezonu Hakkında Bildiğimiz Her Şey Ve Yayın Tarihi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.