Dizi Haberleri

Terry Pratchett’in The Watch Uyarlamasının Yayın Tarihi Belli Oldu

Fantastik edebiyata çok değerli çalışmalar bırakan Terry Pratchett’in, Diskdünya romanlarından yola çıkılarak hazırlanan The Watch dizisinin ne zaman yayınlanacağı açıklandı.

Ölümüne kadar onlarca Diskdünya kitabı yazan Terry Pratchett, komedi ve fantastik unsurları başarıyla harmanlayan bir yazardı. İngiliz yazarın eserleri defalarca uyarlandı ve takipçileriyle buluşturuldu. Şimdi sırada The Watch var.

Pratchett’iin birçok farklı romanının birleşimi olan The Watch, Diskdünya’nın süper kahraman grubu olan Ankh-Morpork City Watch ekibinin maceralarını konu edinecek. Sam Adewunmi, Marama Corlette, Adam Hugill, Jo Eaton-Kent ve Lara Rossi gibi oyuncuların oluşturduğu kadronun bizlerle buluşacağı tarih de açıklandı.

BBC America tarafından üstlenilen proje Ocak 2021 tarihinde yayınlanacak. Toplamda 8 bölümden oluşacak ilk sezon için beklentiler biraz aşağıya çekilmiş durumda. Pratchett’in özgün eserinde yapılan büyük değişikliklerden ötürü, hayranlarının şimdiden biraz ahını almış olabilirler. Öte yandan yapımcı ekip Pratchett’in özgün anlatım diline ve atmosferine dokunmadıklarını dile getiriyor.

Bakalım karşımıza nasıl bir Pratchett uyarlaması gelecek. Ocak 2021 tarihinde göreceğiz.

İlginizi Çekebilir  Arrow Dizisinden Flash Dizisine Siyah Bir Kanarya Uçuyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu