AYBABTUDizi Haberleri

Stranger Things 5 İçin Bekleyiş Başladı

Heyecanla beklediğimiz Stranger Things 4, iki kısım olarak yayınlandı sonunda. Şimdi Stranger Things 5 için geri sayıma başlayabiliriz.

Bu yazı, Stranger Things’in 4. Sezonu için SPOILER içerir.

Stranger Things 4. Sezon, 2 Kısım finali olan kendinizi Stranger Things hype treninde bulduysanız, buraya bırakmak üzere olduğumuz şeyi okumak istemeyebilirsiniz çünkü hem spoiler vereceğiz hem de “Keşke bu sezon bitseydi,” serzenişlerimizi metin aralarında duyabilirsiniz.

The Hollywood Reporter aracılığıyla Stranger Things hayranlarına açık bir mektupta, dizinin yaratıcıları Matt Duffer ve Ross Duffer, 5. sezonun son olabileceğini açıklamıştı.

Yedi yıl önce, Stranger Things için tam bir hikaye yayını planladık. O zaman, hikayenin dört veya beş sezon süreceğini tahmin etmiştik. Dört sezonda anlatılamayacak kadar büyüktü ama -kendiniz de göreceğiniz gibi- şimdi finalimize doğru ilerliyoruz.

Stranger Things 4. Sezonun iki kısım halinde yayınlanması, dizinin epik finalinin geldiğini beklememize sebep oldu. 4. sezon 2. kısımdaki son bölümü, yani 4. sezon 9. bölümü izleyenler bir sürprizle karşılaştılar. Belli ki Stranger Things 5 bizimle olacak.

Stranger Things’in 5 hakkında ne biliyoruz?

Stranger Things’in Beşinci Sezonu Ne Zaman Çıkacak?

Kısmen pandemi nedeniyle üçüncü ve dördüncü sezonların ilk çıkışları arasında yaklaşık üç yıl geçtiğini düşünürsek, Stranger Things 5‘in 2023’e kadar geri dönmeyeceğini söyleyebiliriz. Eğer Duffer Kardeşler, yine 4. sezon büyüklüğünde bir sezon planlıyorlarsa çekimler kesinlikle biraz zaman alacaktır. Hatta diziyi 2024’ten önce göremeyebiliriz.

YouTube player

Stranger Things 5’te Ne Olacak?

Stranger Things 4’ün sonunda hikayenin sona yaklaştığı ancak final yapmadığını gördük. Hawkins’i bir felaket bölgesine çeviren boyutlararası çatlak ile sezonu kapattı. Upside Down ve Hawkins arasındaki savaş devam ediyor ve hatta büyüyor. Son sahne, mahallenin üzerinde beliren devasa cehennem bulutlarını ve yavaş yavaş ölen doğayı gösterdi.

Upside Down ve Hawkins arasındaki kapıyı nedeniyle sık sık dehşete maruz kalan Hawkins kasabasının yavaş yavaş, en sevdiğimiz çocukların yok etmek için savaştığı kırmızı-siyah cehenneme dönüşeceğini söylemeye gerek yok.

Kasabadakiler bunun sadece basit bir deprem olduğuna inandırmaya ne kadar devam edecekler göreceğiz.

Vecna, yeni bir dünya düzeni yaratmakla meşgul olacak olsa da, intikam almak için kesinlikle Eleven‘ı arayacaktır.

Will ve Max Düğümü Çözebilir

Will yine Upside Down ile aradaki köprü olurken Max, bir şekilde ayağa kalkıp güçler geliştirebilir. Belki Will’in Upside Down’daki zamanı, ona ancak yetişkinliğe yaklaştığında ortaya çıkaracağı yetenekler kazandırmıştır. Max de Vecna ile karşılaşıp, hatta ölüp yeniden hayata döndüğünden, daha korkusuz bir şekilde karşımıza çıkacaktır. Hatta belki de güçler kazanmış olarak döner. Her iki durumda da, muhtemelen Max komadan yakında uyanacak. Ancak Eleven’ın bunun gerçekleşmesi için daha fazla zihin oyunu yapması gerekecek. Her şey kötüye gitse de, Stranger Things 5 büyük olasılıkla Upside Down’ı Upside Down’a geri döndürmek ya da tamamen yok etmek için mücadele eden kahramanlarımızla birlikte başlayacak.

Vecna’nın geri döneceğine dair bir şüpheniz yok ve hatta aktör Jamie Campbell Bower yine aynı rolü oynayacakmış.

Ha bitti ha bitecek derken Stranger Things 5 umarız hikayeyi sonlandırır. Yıllar geçiyor, çocuklar büyüyor, hikaye derinleştikçe özünden uzaklaşıyor. Ne zaman izleriz henüz bilmiyoruz ama çok geç olmazsa iyi olur.

Bu arada şunu da belirtmeden geçemeyeceğim; Jim Hopper’ın Demogorgon kestiği Conan kılıcı Atlantean Sword, güzel bir geek göndermesi olmuş. Saçma olmuş ama güzel ve eğlenceli olmuş. 😁

Şunu da bırakalım yine tüyler diken diken olsun!

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.