Dizi Haberleri

Squid Game 2. Sezonla Dönüyor

Squid Game yaratıcısı Hwang Dong-hyuk, Squid Game ikinci sezonunun geleceğini doğruladı. Netflix’in son dönemde en çok konuşulan dizisi Squid Game ikinci sezonuyla geri dönüyor.

Squid Game, Eylül ayında Netflix’te gösterime girdi ve Güney Kore’de finansal refah şansı için bir dizi çocuk oyununda yarışmayı kabul eden bir grup borçlu insanı konu alıyor. Ancak işin püf noktası, oyunların ölümcül olması.

Yaratıcı Hwang Dong-hyuk, “Squid Game’in ikinci sezonu için çok fazla baskı, çok fazla talep ve çok fazla sevgi var. Bu yüzden neredeyse bize başka seçenek bırakmadığınızı hissediyorum,” dedi. “Ama gerçekten ikinci bir sezon olacağını söyleyeceğim. Şu anda her şey kafamda, planlama sürecindeyim. Ancak bunun ne zaman ve nasıl olacağını söylemek için çok erken olduğunu düşünüyorum.”

Sadece bir ay içinde Squid Game, Bridgeton’ı geçerek 111 milyon hanede izlendikten sonra Netflix’in tüm zamanların en büyük dizi lansmanı oldu. Doğal olarak, bu ikinci sezonun ufukta olduğuna dair spekülasyonları ateşledi, ancak o sırada Hwang bile emin değildi.

Hwang, Ekim ayında, “Birinci sezonun açık uçlu bir şekilde bittiği doğru ama aslında bunun tüm hikaye için iyi bir kapanış olabileceğini düşündüm,” dedi. “Birinci sezon, Gi-hun’un geri dönmesi ve Amerika’ya giden uçağa binmemesiyle sona eriyor. Aslında bu benim, toplumun rekabetçi akışı tarafından sürüklenmemeniz gerektiği mesajını verme şeklimdi. Tüm sistemi kimin yarattığını düşünmeye başlamalısın – ve geri dönüp onunla yüzleşmen için bir potansiyel var mı? Yani, Gi-hun’un intikam almak için geri dönmesi gerekmiyor. Büyük resimle, gerçekten neler olup bittiğiyle anlık göz teması… Bu yüzden Gi-hun için hikayeyi bitirmenin basit ama belirsiz bir yolu olabileceğini düşündüm.”

“Ama olumlu açıdan bakarsanız, birçok insan birinci sezonu sevdiği ve ikinci sezon için iyi şeyler beklediği için dünyanın her yerinde dizinin nereye gitmesi gerektiği konusunda fikirlerini sunan insanlar var,” diye devam etti. “Gelecek sezonu yaratmak için dünyanın dört bir yanındaki hayranlardan fikir alabilir. Sanırım şu anda bununla boğuşuyorum – bunu sadece büyük bir baskı olarak görmemeliyim, aldığım tüm bu sevgi ve desteği kaldırabileceğim büyük bir ilham kutusu olarak düşünmeliyim.”

İkinci sezonun ne zaman geleceği belli değil. Gi-Hun, ikinci sezonda da yer alacak ancak dizide başka kimleri göreceğimizi de bilmiyoruz. Hwang’ın kafasındaki senaryo şekillendikten sonra önce kadro sonra da yayın tarihi ortaya çıkacaktır.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Doom Patrol'un İkinci Sezon Fragmanı Yayınlandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.