Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » South Park En Saldırgan Dile Sahip Dizi Seçildi

South Park En Saldırgan Dile Sahip Dizi Seçildi

Senior Living altında gerçekleştirilen bir anket sayesinde, televizyon tarihinin en itici, en saldırgan, en dili sivri dizisi South Park seçildi.

Bu ankete şaşırıyor muyuz? Sanırım birçoğumuz bunu hayır olarak cevaplandıracaktır. Senior Living isimli vakfın, 18-89 yaş arasında toplamda 1.000 kişi üzerinde yaptığı anket sonucunda South Park en saldırgan televizyon şovu olurken, dizinin ana karakterlerinden Eric Cartman ise en saldırgan kişisi seçildi.

South Park bu ankette %30.7 oy ile birinciliği göğüslerken, en yakın rakibi Family Guy %10.5 oranında oy aldı. Oylama yapılırken, cinsellik, uyuşturucu kullanımı, ırkçı şakalar gibi ana başlıklar ele alındı. Bunun belli yaş gruplarını ne ölçüde rahatsız ettiği ölçülürken, ankete katılanlardan en saldırgan (Offensive) içeriğe sahip dizi ve karakterleri seçmeleri istendi.

Matt Stone ve Trey Parker tarafından yaratılan, 1997’de yayın hayatına başlayan ve geçtiğimiz haftalarda 22. sezonu başlayan South Park, yıllar içerisinde değinmediği, laf sokmadığı, içini dışına çıkardığı konu kalmadı. Yer yer kendisiyle de dalga geçmeyi başaran South Park konusunda ilginç bir bilgi de yok değil.

Dizi 2000 sonrası doğan ABD gençliği arasında neredeyse hiç popüler değil. Esprileri çok rahatsız edici buluyorlarmış. Aynı durum 70 yaş üstü izleyici kitlesi için de geçerli. Yorum sizin.