Dizi Haberleri

Preacher Çizgi Romanı, Dizi Oluyor

preacher-banner

DC Comics Vertigo etiketiyle yayınlanmış olan Preacher çizgi romanı, televizyon dizisi haline geliyor. Geçtiğimiz günlerde söylenti olarak çıkan haber şimdi doğrulandı!

2013’ün Ekim ayında vizyona giren This is the End isimli apokaliptik komedi filminin de yönetmenliğini yapan Seth Rogen ve Evan Goldberg, şimdi de Preacher için hazırlanıyorlar.

preacher-cizgi-roman-resimPreacher çizgi romanı; Teksaslı bir rahip olan Jesse Custer’ın, Genesis isimli çok güçlü bir ruhani varlık tarafından ele geçirilmesini ve sonrasında olanları anlatıyor. Öykünün ana karakteri mutsuz bir kasaba vaizi olan Jesse Custer’dır. Bir melek ve şeytanın doğal olmayan birleşimden ortaya çıkmış bir yaratık olan Genesis, Jesse Custer’ın içine yerleşir. Genesis, neredeyse Tanrı kadar güçlüdür ve saf iyilikle, saf kötülüğün bir birleşimidir. Genesis’in güçleri sayesinde, Jesse Custer’ın yaşamı çok köklü bir değişime uğrar, yaşayan varlıklar arasında en güçlü varlık haline gelir. Jesse Custer, Genesis doğduğunda cenneti terkeden Tanrı’yı aramak için ABD’yi dolaşır. Bu yolculuğu sırasında yeni gücünün arkasında yatan gerçeği fark etmeye başlar. Yolculuğu esnasında eski kız arkadaşı Tulip O’Hare ve alkolik bir vampir olan Cassidy kendisine eşlik eder. Çizgi roman, 1995 ve 2000 yılları arasında 66 fasikül olarak yayınlandı ve Ağustos 2000’de sona erdi. Serinin yazarlığını Garth Ennis, çizerliğini ise Steve Dillon yaptılar.

Dini konuların işlendiği, sert bir içeriğe sahip olan çizgi roman; 2008 yılında HBO kanalının da radarına girmişti ancak HBO kanalı, aşırı şiddet öğeleri nedeniyle Preacher’ı dizi yapmaktan vazgeçmişti.

Şimdi ise Amerika’da kablolu yayın üzerinden hizmet veren AMC kanalı, Preacher’ı televizyonda göstermeye hazırlanıyor.

Evet; şu anda Seth Rogen, Evan Goldberg ve Breaking Bad dizisinden tanıdığımız Sam Catlin proje üzerinde çalışıyorlar. AMC için bir pilot bölüm yazan ekip en kısa zamanda bunu kanala sunacaklar. Eğer beğenilirse Preacher’ı televizyonlarda görme fırsatı yakalayacağız. Yani kısacası, şu anda Preacher’ın yayınlanacağı halen kesin değil ancak bu kadar hevesli bir ekibin bir şekilde bu işin üstesinden geleceğine inanıyoruz.

Fiziksel olarak Tanrı’yı arayan Jesse Custer’a biz de başarılar diliyoruz. Umarız AMC projeyi kabul eder, biz de bu çizgi roman klasiğini zevkle izleriz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.