Dizi Haberleri

Percy Jackson Serisi, Dizi Oluyor

Mitolojik fantezi türünün başarılı örneklerinden biri olarak karşımıza çıkan Percy Jackson serisi, şimdi de dizi olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

2010 yılında Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief (Percy Jackson & Olimposlular: Şimşek Hırsızı) ve 2013 yılında Percy Jackson: Sea of Monsters (Percy Jackson: Canavarlar Denizi) adıyla film olarak izlediğimiz hikayeler, şimdi devam hikayeleri ile birlikte Disney+ platformunda dizi olarak yer alacak.

Kitap serisinin yaratıcısı ve yazarı Rick Riordan, yarı-tanrı Percy Jackson’ın Yunan Mitolojisi hikayesinin Disney+’ta yer alacağını bizzat duyurdu.

https://twitter.com/rickriordan/status/1261008593077374977

Duyuruda Rick Riordan, dizi yapım sürecinin içerisinde yer alacağını belirtti. Her zaman yaratıcı ve yazarın, uyarlama süreci içerisinde olması mutluluk verici. Böylece yapımcı kafasına göre hayranların hoşuna gitmeyecek kararlar alamayabiliyor.

Disney+’ın işi bir nebze olsun kolay. Daha önce başarısız film uyarlamaları olmuştu ve serinin hayranları hayal kırıklığına uğramıştı. Bu nedenle beklentiler çok yüksek değil ancak yine de mitoloji ile bezenmiş, tanrıların ortada cirit attığı başarılı bir eseri diziye uyarlamak da kolay iş değil. Heyecanla bekliyoruz.

Percy Jackson Serisinin Konusu

Percy Jackson serisinin kahramanı olan Percy, annesi ve üvey babası ile Manhattan’da yaşarken, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu (DEHB) yüzünden, pek çok okuldan atılan haylaz ve başarısız bir öğrencidir. Olaylar Percy’nin Tanrı Zeus’un kaybolan şimşeğini çalmak suçlaması ile karşı karşıya kalmasıyla başlar.

Serideki olayların Yunan Mitleri ile alakası ise basit bir kehanete dayanır. Bu kehanet 70 yıl önce bir kâhin tarafından yapılmıştır. Bu kâhin, Zeus, Poseidon ve Hades’in çocuklarından birinin Olimpos’u kurtaracak ya da yıkacak bir karar vereceğini söylemiş; bunun üzerine Zeus, Poseidon ve çocuk sahibi olmayacaklarına yemin etmişler ama bu yeminlerini tutamamışlardır.

Yeminini bozan Zeus’un Thalia Grace ve Jason Grace adında iki çocuğu olur. Percy’nin babası ise Poseidon’dur. Hades sözünü tutmuş, fakat bu sözü vermeden önce doğan çocukları olan Nico di Angelo ve Bianca di Angelo’yu Zeus’un haberi olmadan Lotus Kumarhanesinde günümüze kadar saklamıştır.

Posedion’un oğlu olan 12 yaşındaki Percy Jackson, Zeus’un kayıp şimşeğini çalmadığını ispatlamak, kayıp şimşeği bulup suçsuz olduğunu kanıtlamak zorundadır. Yoksa tanrılar arasında dünyayı yok edebilecek, büyük bir savaş çıkacaktır. Serinin diğer kitaplarında ise Percy ile acımasız Titan Lordu Kronos arasında, gittikçe büyüyen savaşlar anlatılmaktadır.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  The Mandalorian Kendi Roman Serisine Kavuşuyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.