Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » Otostopçunun Galaksi Rehberi Dizisi 2021 Yılında Yayınlanacak!

Otostopçunun Galaksi Rehberi Dizisi 2021 Yılında Yayınlanacak!

Hulu’nun bir süredir üzerinde çalıştığı Otostopçunun Galaksi Rehberi dizi projesiyle alakalı yeni bilgiler ortaya çıktı.

Douglas Adams’ın zamansız eseri Otostopçunun Galaksi Rehberi romanının, her bilimkurgu okuyucusu için ayrı bir yer vardır. Mizah ve bilimkurguyu başarıyla harmanlayan Rehber, yaşadığımız kozmik evrene de farklı bir bakış açısı sağlıyordu.

42
42

Radyo programı olarak başlayan ve sonrasında romanlaştırılan Otostopçunun Galaksi Rehberi için daha öncesinde iki tane uzun metrajlı film hazırlanmıştı. Filmler, Rehber’in ruhunu tam yansıtamıyordu ama yine de izlemesi keyifliydi.

Hulu da bir süredir Otostopçunun Galaksi Rehberi’ni bir dizi haline getirmeye çalışıyor. Filmlerin en büyük sorunu, bu uzun kitabın aralarında kalan noktaları yansıtamamasıydı. Belki dizi olarak daha detaylı ve uzun bir Rehber uyarlaması izleyebiliriz.

The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy (2005), Martin Freeman, Sam Rockwell, Zooey Deschanel, Yasiin Bey

Hulu’nun yaptığı açıklamaya göre dizi 2021 yılın yayınlanacak. Serinin yönetmeni olarak da 2016’da yıl vizyona giren ve Chris Pratt ile Jennifer Lawrence’ın başrollerini paylaştığı Passengers filminin arkasındaki isim Morten Tyldum tercih edildi. Serinin oyuncu kadrosu açıklanmadı. Senaryo kısmıysa ABC’ye bağlı Genre Arts firmasından Carlton Cuse ve Jason Fuchs’a emanet edildi.

İlginizi Çekebilir  Jackie Earle Haley İki Sürpriz Rol İçin Düşünülüyor

Bakalım romanda olduğu gibi özgün bir yapımla karşılaşabilecek miyiz?