Dizi Haberleri

Netflix’in Cowboy Bebop Uyarlamasının Çekimleri Tamamlandı

Uzun, hem de çok uzun bir süredir çekimleri devam eden Cowboy Bebop‘tan mutlu haber geldi. 90lar’ın kült anime dizisinin Netflix uyarlamasının çekimleri tamamlandı.

Toplamda 26 bölümden oluşan Cowboy Bebop, anime kültürüyle yakından ilgilenen herkesin elinden mutlaka geçmiş bir seri olmalı. Shinichirō Watanabe‘nin elinden çıkma bu zamansız seri, Netflix tarafından diziye uyarlanacaktı. Ancak aksilikler prodüksiyonun peşini bir türlü bırakmadı.

2019 yılında başlayan çekimler, ilk önce bir kaza haberiyle sarsıldı. Dizide Cowboy Bebop’u canlandıracak John Cho, ağır bir set kazası geçirdi. Yaklaşık 8 ay boyunca istirahat verildiği için çekimlere ara verildi. Prodüksiyon, karakteri canlandıracak başka bir oyuncu bulmak istemediği için bu sürenin geçmesini beklediler. Sonrasında da Koronavirüs pandemisi patlak verdi.

Yeni Zelanda’da devam edecek çekimler için izin çıkması beklendi. Bildiğiniz üzere pandemi sürecini en iyi kontrol eden ülkelerden biri Yeni Zelanda‘ydı. Ülkede birçok farklı prodüksiyon ekibi tarafından devam ettirilen dizi-film projeleri anında rafa kaldırıldı. Devlet tarafından yapılan izin duyurusunun ardından çekimler de hızla devam etti.

Cowboy Bebop’un çekimlerinin de Eylül 2020‘den beri devam ettiği ve bu ay itibariyle de bittiği ortaya çıktı. Dizide Faye Valentine’ı canlandıran Danielle Pineda, paylaştığı Instagram görselinde, Cowboy Bebop’ın birinci sezon çekimlerinin tamamlandığını duyurdu. Artık geriye sadece kurgu aşamasının bitmesini ve ilk duyuru beklemek kaldı.

Cowboy Bebop’un Kadrosunda Kimler Var?

10 bölümlük uyarlamanın yönetmen kadrosunda Michael Katleman, Alex Garcia Lopez ve Christopher Yost bulunuyor. Bu isimler daha öncesinde Thor’un Dark World ve Ragnarok filmlerinde de bulunmuştu. Yazar kadrosunun başında da Javier Grillo-Marxuach (Lost ve Medium) bulunuyor.

Bu arada oyuncu kadrosu da oldukça sağlam. İlk duyurulduğunda da yapılan tercihlerden hoşnut kalmıştım. Spike Spiegel’i John Cho canlandırırken, yoldaşı Jet Black’i Mustafa Shakir canlandıracak. Faye Velantine karakteri yukarıda da bahsettiğimiz üzere Daniella Pineda‘ya emanet. Serinin ana kötüsü olacak Vicious’a ise Alex Hassell hayat verecek.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Cowboy Bebop Animesinin Yazarı Keiko Nobumoto Hayatını Kaybetti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.