Dizi Haberleri

Netflix Senaristlerinin Witcher Kitaplarıyla Dalga Geçtiği İddiaları Yalanlandı

Eski senarist Beau DeMayo‘nun açıklamaları sonrası eleştiri yağmuruna tutulan dizi yürütücüsü Lauren S. Hissrich, iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi.

The Witcher cephesinde sular bir türlü durulmuyor dostlar. Henry Cavill ayrılığı ve Liam Hemsworth‘ün karakteri devralışı sonrası hayranlar Netflix‘e resmen savaş açtı desek yeridir. Haberin üzerinden haftalar geçmesine karşın tartışmalar dinecek gibi değil. Dizinin yapım ekibiyse apayrı bir keşmekeş içinde şu sıralar.

Bilmeyenler için kısaca özetleyelim: Dizide ve Nightmare of the Wolf animasyonunda görev alan senarist Beau DeMayo geçtiğimiz aylarda Netflix’ten ayrıldı. Kendisi şu anda yapım aşamasında olan Disney+ animasyonu X-Men 97‘nin yürütücüsü olarak çalışıyor. Kasım ayında yeni projesi hakkında yaptığı soru-cevap etkinliğinde Wither ekibine yönelik fazlasıyla ağır iddialar ortaya attı DeMayo, haberimize konu olan tartışmaların fitili de bu yüzden ateşlendi.

Bir dizide çalışıyordum. Adını da vereyim, The Witcher. Yazar ekibindeki bazı kişiler kitapları ve oyunları sevmediklerini söylüyordu. Hatta bazıları açık açık kaynak materyalle dalga geçiyordu. Böyle insanların yaptığı bir projenin felaketle sonuçlanması gayet doğal. Bir evrene katkı sağlamak istiyorsanız önce ona saygı duymalısınız.

Bu açıklamanın üstüne Henry Cavill ayrılığı da eklenince ortalık iyice karıştı. Söylentilere göre ünlü aktör dizinin gidişatından memnun değildi, zaten röportajlarında sık sık kitaplara daha sadık bir sezon istediğini belirtiyordu. Bu durum, Cavill’in yazar ekibinin eseri ciddiye almaması nedeniyle Superman’i Geralt’a tercih ettiği yorumlarına yol açtı. Hayranlar da tabii ki eleştiri yağmuruna tuttu Netflix’i.

Dizinin yürütücü yapımcısı Lauren S. Hissrich dün ilk kez sessizliğini bozdu ve iddiaları beklendiği üzere yalanladı. Instagram üzerinden yaptığı açıklamada tüm hayatının Witcher olduğunu belirten Hissrich, kitaplarla dalga geçmediğini ve serinin yazarı Andrzej Sapkowski‘yle arasının iyi olduğunu söyledi.

Kitaplarla dalga geçmedim. Bay Sapkowski’yle harika bir ilişkimiz var. Yazarlar odamız özel, güvenli ve her şeyden önemlisi herkesin birbirini desteklediği bir alan. Okuduğunuz her şeye inanmayın.

Yaptığı açıklamaya rağmen Beau’ya ve yazdığı tüm bölümlere saygım sonsuz. Özellikle striga bölümü dizinin en sevdiğim bölümlerinden biri. Karakterlerimizin Kaer Morhen’e geldiği ve Eskel’in öldüğü bölümü de o yazmıştı. Bölüm çok eleştiri alsa da Beau anlatmak istediği hikayenin sonuna kadar arkasında durdu. Bence bu büyük cesaret isteyen bir şey ve saygı görmeyi hak ediyor.

Hissrich’in açıklaması sonrası sular durulur mu bilinmez ama önümüzdeki aylarda daha çok Witcher konuşacağımız kesin. İlk Witcher’ın doğuşunu ve Kıta’nın geçmişini konu alan öncül dizi Blood Origin 25 Aralık’ta Netflix’te yayınlanacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.