AYBABTUDizi Haberleri

Netflix, Death Note Mangasını Live-Action Diziye Uyarlıyor

Netflix, Death Note serisini live-action’a uyarlamak konusunda çok kararlı. Film uyarlamasıyla eleştiri yağmuruna tutulan yayıncı, bu kez Stranger Things‘in yaratıcıları Duffer kardeşlerle bir dizi hazırlıyor.

Death Note hem dünyada hem de ülkemizde en ünlü manga serilerinden biri olmaya devam ediyor. Tsugumi Ohba’nın yazdığı ve Takeshi Obata’nın çizdiği seri asıl ününe anime uyarlamasından sonra kavuşmuştu. Gerçi, mangayı seven hayranların bir kısmı animeyi sevmemişti. Zira Light Yagami ile L’in ilişkisi animede daha farklı işlenmişti. Ancak hem manga hem de anime hayranları bir konuda fikir birliği içinde. Netflix’in live-action film uyarlamasını beğenmediler.

Netflix, animeleri live-action’a uyarlama hobisine Death Note’u 2017’de kurban etmişti. Aslında tek film ile işlerini bitirmemişlerdi. İkinci bir filmle Death Note, film serisi haline gelecekti. Fakat ikinci film konusunda ses seda çıkmamıştı bir süredir.

Şimdi de Stranger Things’in yaratıcıları Duffer kardeşler bu mangayı en baştan ekrana uyarlamayı planlıyorlar. Kurdukları Upside Down Productions‘ın yeni projeleri arasında Death Note dizisini de saydılar. Live-action türündeki diziyi Netflix ile ortaklaşa üreteceklerini biliyoruz. Ayrıca dizinin, Netflix’in live-action film uyarlamalarıyla hiçbir bağlantısının olmayacağını da söylediler. Açıkçası bunlar dışında başka da bir bilgi vermediler.

Netflix de başarısız bir film uyarlaması yaptığının farkında gibi duruyor. Duffer kardeşlerin desteğiyle ikinci bir şansı hak ederler mi dersiniz? Peki Duffer kardeşler bu işin altından kalkabilir mi dersiniz? Sizce dizinin başarılı olması için dikkat edilmesi gerekenler neler? Fikirlerinizi bizimle paylaşın!

Death Note Mangaları

Death Note mangalarını dilimize Akılçelen Kitaplar Ölüm Defteri adıyla kazandırdı.

Seri, ülkenin en zeki gençlerinden Light Yagami adındaki bir çocuğun bir gün bir ölüm defteriyle karşılaşmasıyla başlıyor. Deftere adını yazdığı kişinin öldüğünü fark eden Yagami, bu defteri iyi amaçlarla kullanmak için yola çıkıyor. Fakat bir süre sonra Yagami’nin iyilik planları tepetaklak oluyor. Zira işlediği cinayetlerin izini süren L adlı eksantrik dedektif de en az Yagami kadar zeki birine benziyor. Bu yüzden Yagami kendisini korumak ve gizlemek için planlar yaptıkça hikaye Yagami ile L’in arasında dönen bir satranç maçına benziyor.

Bu maç sekizinci ciltte bitse de seri toplamda 13 ciltten oluşuyor. Yine de çoğu hayran, yeni başlayanlara sekizinci ciltte hikayeyi bırakmasını söyler. Biz de okurlarımızın dikkatine bu uyarıyı sunmuş olalım.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.