Dizi Haberleri

Ms. Marvel, Disney+’ın En Düşük İzlenmeyle Açılış Yapan Marvel Dizisi Oldu

Ms. Marvel, dizi eleştirmenlerden ve izleyicilerden aldığı yüksek puanlara karşın izlenme sayılarında beklenen ilgiyi göremedi.

Kamala Khan‘ın Marvel Sinematik Evreni‘ne dahil olduğu yeni dizimiz Ms. Marvel şimdiden Marvel‘ın en beğenilen dizileri arasına girmiş durumda. İkinci bölümü geçtiğimiz gün Disney+ üzerinden izleyicilerle buluşan yapım hem izleyicilerin hem de eleştirmenlerin büyük beğenisini toplamıştı. Mevcut Rotten Tomatoes puanı ise tamı tamına %95. Ancak ilginçtir ki bu olumlu tabloya karşın dizinin izlenme sayıları beklenenin fazlasıyla altında kalmış gibi duruyor.

Samba TV’nin paylaştığı verilere göre Ms. Marvel’ın ilk bölümü Birleşik Krallık’da ilk 5 gün içinde yalnızca 775.000 hanede izlenmiş. Bu istatistik diziyi en düşük izlenme sayısıyla açılış yapan Marvel dizisi yapıyor. Diğer Marvel dizilerinin ilk 5 günlük izlenme sayılarıysa şu şekilde:

  • Loki – 2.5 Milyon
  • The Falcon and the Winter Soldier – 1.8 Milyon
  • Moon Knight – 1.8 Milyon
  • WandaVision – 1.6 Milyon
  • Hawkeye – 1.5 Milyon

En düşük izlenmeye sahip olan Hawkaye’ın bile Ms. Marvel’dan iki kat daha iyi açılış yapmış olması diziyi Marvel açısından ciddi bir hayal kırıklığı haline getiriyor. Yine de ilginç bir istatistik daha vermiş Samba TV: Ms. Marvel yaptığı kötü açılışa karşın Z Jenerasyonu tarafından en çok izlenen Marvel dizisi unvanını da göğüslüyor. 20-24 yaş arası izleyici sayısında diğer beş diziye fark atan yapım, özellikle Afrika, İspanya ve Asya kökenli izleyiciler tarafından büyük ilgi görmüş.

Iman Vellani‘nin hayran olduğu süper kahramanlardan birine dönüşme yolculuğuna çıkan Genç Kamala’ya hayat verdiği Ms. Marvel’ın 3. bölümü Çarşamba günü Disney+’da yayınlanacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.