Dizi Haberleri

McFarlane Films İlk Üç Projesini Duyurdu

Image Comics‘in başkanı ve Spawn‘ın yaratıcısı Todd McFarlane, McFarlane Films stüdyosunu kurdu. Image Comics’in çizgi roman dünyasında yarattığı etkiyi sinema dünyasına taşıma hedefiyle kurulan stüdyo ilk üç projesini duyurdu.

Todd McFarlane, Jason Blum ile Spawn filminin reboot projesi üzerine kafa yorarken şirketini bir film stüdyosuyla genişletme kararı almış. Ünlü yazar şirketine McFarlane Films stüdyosu birimini ekledi. McFarlane’in ürünleri ve Image Comics’in eserleri çizgi roman dünyasında çok ses getirmişti. Saga ve Yürüyen Ölüler gibi hem çizgi roman camiasında hem de televizyon dünyasında ses getiren ürünler Image Comics’in elinden çıkmıştı. Todd McFarlane şirketin muhteşem hikayelerini Hollywood’a kazandırmaya devam etmek istiyor. Bunun için de yola üç yeni film projesiyle çıkıyor.

Todd McFarlane

Spawn haricinde de film ve televizyon dünyasından bize gelen fırsatlar oldu. Bu da şirketimizi film işinde genişlemeye götürdü. Sinema, televizyon ve video oyunlarına yaratıcılığımızı katmaya niyetliyim. Onlarca yıldır diğer iş alanlarında büyük isimlerin karşısında durmayı başardım. Marvel ve DC Comics karşısında Image Comics olduk. Hasbro ve Mattel oyuncaklarının karşısına McFarlane Toys‘u koyduk. Hepsinde müşteriler diğer büyük firmaların onlara sunmadığı fikirleri bizde bulabildi. Şimdi aynı yaratıcı uygulamaları Hollywood’a tam zamanlı olarak taşımaya niyetliyim. Şirketimizin kurucusu ve CEO’su olarak şirketteki yetenekli yaratıcılarla ve ilham verici fikirleriyle gurur duyuyorum. Dolayısıyla bunları dünyaya duyurmak istiyorum. Bir live-action, bir de stop-motion film olacak iki yeni projemiz var. Bu projelerde yetenekli ekiplerimiz televizyon dünyasına yenilikler katmaya yardım edecekler. Thomas Lennon, Anders Weidemann, Sean Lewis, wiip’teki ve ShadowMachine’deki partnerlerimiz bu yolculuğa bizimle birlikte başlayan isimlerden sadece bazıları.

Todd McFarlane

Thumbs

McFarlane Films’in çizgi romanı bilenler için en heyecan uyandırıcı projesi Thumbs. 5 sayılık seriyi Sean Lewis yazdı ve Hayden Sherman görselleştirdi. Açıkçası ben de hikayeyi bu haberi yazarken keşfettim. Image Comics serilerin ilk sayılarını ücretsiz okuma imkanı sunuyor. Ve Thumbs’ın ilk sayısı okuru iyi bir hikaye okumak üzere olduğuna ikna ediyor. Sanıyorum ki Thumbs’ın Türkçe çevirisi yok. Fakat dilerseniz siz de orijinal ilk sayısını buradan inceleyebilirsiniz.

Thumbs, distopik ve cyberpunk temalı bir hikaye anlatıyor. Charley Fellows adlı kahramanımız küçük kız kardeşiyle bir karavanda yaşıyor. Anne ve babaları çocuklarına bakma sorumluluğunu Mom adlı bir robota bırakıp ortadan kaybolmuşlar. Yıllardır ebevenylerini görmeyen çocukların Mom dışında en yakınlık duydukları yetişkin de Mom ve diğer birçok teknolojik ürünün yaratıcısı Adrian Camus. Camus hem bir teknoloji dahisi hem de bir fikir adamı. Teknolojinin her eve girmesi gerektiğini, en fakir insanların bile teknolojiyle iç içe yaşam sürmesi gerektiğini destekliyor. Charley, Camus’nun bir e-spor turnuvasının kazananlarına kendi okulunda burs vereceğini öğrenince bu fırsatı kaçırmıyor. Thumbs lakabını kullanarak turnuvaya katılma vakti geldiğinde işler karışıyor. Zira Amerika hükümeti Camus’yu ve onun yazılımlarını kullanan herkesi terörist ilan ediyor. Bu durumda Charley’nin Mom’ı da bırakması gerekiyor. Yani ya ebevenyleri olmadan bu hayatta kardeşinin sorumluluğunu da kendisi de bir çocukken üstelenecek, ya da daha bir çocukken terörist olarak yaftalanmayı göze alacak. Charley hangisini seçiyor dersiniz?

Amerikan Hükümetinin 109 nolu emrince bu bölgenin tehlikeli olduğunu duyuruyoruz. Masumlar bölgeden çıkarılacaktır. Fakat terör olaylarına karışanlar tespit edilecek, işlemden geçirilecek, yargılanacak ve ihanetten ötürü infaz edilecektir.

Okurlarını hayran bırakan Thumbs çizgi romanları ekrana live-action film olarak gelecek. Fakat IMDb sayfasında dizi olacağı yazıyor. Hangisi olacağını zamanla öğreneceğiz sanırım.

Sam & Twitch

Sam & Twitch projesi aslında McFarlane Films kurulmadan önce, 10 Haziran‘da başlamıştı. 1992’de Spawn’ın çizgi roman serisine daha ilk sayıdan dahil olan iki dedektif Sam ve Twitch. Hatırlarsanız Spawn’ın hayret uyandırıcı öldürme yeteneklerinin geride bıraktıklarını araştıran polisler onlardı. Okurlar ikiliye bayılıyordu. Dolayısıyla Sam ve Twitch kendi çizgi romanlarına da sahip oldu. Zira şehirde araştırdıkları suçlar Spawn’ın izleri ile sınırlı kalmıyordu.

-Tamam Twitch, bir kez daha deneyelim. Birinin Carlo Giamotti’yi pencereden fırlattığını söylüyorsun… +Pencereyi de kırarak efendim. -34. kattaki pencereyi. +44. kat efendim. -Ve düşerek ölmemiş? +Hayır efendim kalpten ölmüş. -Kalbi mi yetmemiş? +Hmm.. Öyle diyebilirsiniz efendim, Kalbi sökülmüş. -Sökülmüş? +Evet efendim ve ağıza tıkılmış. -Twitch? +Evet efendim? -Son 48 saatte 3 kiralık katil bulduk ve sen komedyenlik yapıyorsun. Yapma. +Hayır efendim. -Yanlış anlama şikayet etmiyorum. Biri bizim işimizi bizim yerimize yapıyor. Ya kendimize en kalitelisinden bir manyak bulduk ya da New York şehrinde gönüllü polislik yapan birini. Muhtemelen her ikisi de. +Evet efendim. -Ne şehir ama, cehennem gibi. +Evet efendim.

Yukarıda bir sayfasını paylaştığım Spawn #1’i de buradan okuyabilirsiniz. Türkçe okumak isterseniz de Spawn serisini dilimize Arka Bahçe Yayıncılık kazandırıyor.

Sam & Twitch projesi de live-action dizi olacak. Haziranda ilk bölümü senaryoya Jason Smilovic ve Todd Katzberg‘ün uyarlayacağını söylemişlerdi. Fakat projenin McFarlane Films’e geçmesi kadroyu etkileyebilir.

McFarland

Bu projenin içeriğine dair çok az şey biliyoruz. İsmini McFar-Land olarak okumak mümkün. McFarlane’in Toprakları gibi bir anlama geliyor olabilir mi? Stop-motion türünde olacak animasyonun McFarlane Toys oyuncaklarından bazılarını kullanacağını duyduk. Konusunu da Müze’de bir Gece (Night at the Museum) ile Oyuncak Hikayesi’nin (Toy Story) Twin Peaks‘te buluşması olarak betimlemişler. Zaten ekipte Night at the Museum’ın yazarı Thomas Lennon da yer alıyor.

McFarlane Films şimdiden ilgi çeken üç proje sunmayı başardı. Image Comics’in hikayelerini çok seven biri olarak sinemada, televizyonda ve oyunlarda Image Comics ekibinin hikaye anlatıcılığını deneyimlemeyi çok isterim. Thumbs’ı bu haber sayesinde okumuş oldum. Bakalım stüdyo bizi başka hangi hazinelerle tanıştıracak.

Siz projelerden en çok hangisi için heyecanlandınız?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Neden Saga'ya Başlamalısınız?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.