Dizi Haberleri

Masaüstü Kutu Oyunu Risk Dizi Oluyor

Dünyanın en çok bilinen ve en çok oynanan masaüstü kutu oyunlarından biri olan Risk, House of Cards’ın yaratıcısının ellerine teslim edildi.

Bu haber başlı başlına oldukça çok ilgin. Risk üzerine kurulu bir belgesel mi gelecek, yoksa oyunun ortaya çıkışı ve zaman içerisinde insanları nasıl etkilediğine dair biyografik bir çalışma mı yapılacak? Bunlar cevapları bilinmeyen sorular; ancak proje güvenilir ellere teslim edilmiş, onu biliyoruz.

Netflix’in meşhur House of Cars serisinin yaratıcısı Beau Willimon, Risk uyarlamasının başındaki isim olacak. Projenin yapımcılığı Hasbro’nun alt markalarından biri olan eOne tarafından üstlenilecek.

6 kıtaya yayılmış, 42 bölgeden oluşan Risk, en fazla 6 oyuncuyla oynanan bir strateji oyunu. İlk defa 1957 yılında Albert Lamorisse tarafından hazırlanan oyun, yıllar içerisinde birçok farklı şekilde karşımıza çıktı. Ancak oyun yıllara yenilmeden aramızda kalmaya devam etti.

Yeni projenin nasıl bir yapıda olacağını açıkçası ben de çok merak ediyorum. Zamanında sıklıkla oynadığım ve köşeye sıkıştığımda “kazara” masaya çarpıp her şeyi devirmeyi alışkanlık edindiğim bir kutu oyunuydu.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Game of Thrones'un Geçmişini Anlatacak Dizinin Çekimleri Başladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.