Dizi Haberleri

Lucasfilm, The Mandalorian Dizisinde Gina Carano ile Devam Etmeyecek

Sosyal medyada bazı duyarsız ve saldırgan paylaşımlar yayınladıktan sonra, hayranlar The Mandalorian’da Cara Dune karakterini canlandıran Gina Carano‘ya saldırmaya başladı ve #FireGinaCarano hashtagine yol açtı. Disney’den de açıklama geldi.

Paylaşımlarından birinde, çağdaş siyasi farklılıkları Nazi Almanyası’ndaki Yahudilere yönelik muameleye benzetti. Sonrasında silinen ancak alınan ekran görüntüleriyle sosyal medyada paylaşılan gönderide Gina Carano, Yahudiler’in hükümet tarafından hedef gösterildiğini ve halkın bile sebepsiz yere onlardan nefrete yönlendirildiğini belirterek, “Politik görüşleri için birinden nefret etmenin bundan ne farkı var ki?” diyerek yaşanan büyük bir soykırım çabasını basit bir politik nefretle bağdaştırmıştı. Bu durum, pek çok kişi tarafında tepkilere neden oldu.

Gina Carano

Ayrıca Kaliforniya’da maske takan insanlar hakkında alaycı gönderiler, Black Lives Matter hareketini aşağılayan paylaşımlar, ABD seçimleri ile ilgili politik gönderiler nedeniyle de tepki çekmeye devam etti.

Lucasfilm, Gina Carano Hakkında Açıklama Yaptı

Lucasfilm de Gina Carano ile ilgili bir açıklama yayınladı. The Mandalorian dizisinde Cara Dune karakterinin devam edip etmeyeceğini göreceğiz ama açıklamaya bakılırsa bu paylaşımlar sonrasında Lucasfilm’in de Gina Carano ile devam etmeyeceğini anlayabiliriz.

Cara Dune ve Mandalorian

Gina Carano şu anda Lucasfilm tarafından istihdam edilmiyor ve gelecekte birlikte çalışılması için de herhangi bir plan yok. Yine de insanları kültürel ve dini kimlikleriyle aşağılayan sosyal medya paylaşımları iğrenç ve kabul edilemez. “

Görünüşe göre The Mandalorian’da Cara Dune’u bir daha görmeyeceğiz. Doğrusu Cara Dune, diziye çok iyi oturan bir karakter ve karakterin ilerleyen dönemlerde neler yaşayacağını merak ediyorum. Disney, bu tür tepkiler konusunda çok hassas bir firma ve aldığı karar da hassasiyeti korumak yönünde belli ki.

Belki Cara Dune dizide başka bir oyuncuyla devam eder. Bunu ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

İlginizi Çekebilir  Lumberjanes Çizgi Romanı HBO Max Dizisi Oluyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu