Dizi Haberleri

Lord of the Rings Dizisi Sadece 2. Çağı Konu Edinebilecek

Amazon Yapımcıları ve Tolkien Ailesi arasındaki görüşmeler sonunda, Lord of the Rings dizisinin sınırları belli olmaya başladı.

Rakibi Netflix’i egale edip, 250 milyon dolar karşılığında Lord of the Rings’in dizi haklarını eline geçiren Amazon, yeni dizisi üzerindeki çalışmalarına devam ediyor.

Bir süredir dizinin hangi dönemi anlatacağı ve nasıl bir yol izleyeceği konuşuluyordu. Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan tanıtım fragmanında, serinin yönetim kadrosunun oldukça sağlam olduğunu gördük. Henüz çekimlere başlanmamasının nedeni, yönetim kadrosuyla Tolkien Ailesi arasındaki görüşmelermiş.

İlgili Makaleler

Tolkien konusunda uzman olan ve diziye de danışmanlık yapacak olan Tom Shippey, dizinin genel hatlarının ortaya çıkarılmasına yardımcı oluyor. Tolkien Ailesi ile olan görüşmelerden çıkan karar ise dizinin sadece 2. Çağı konu edinebileceği olmuş.

Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Yaratıcı Ekibi Tanıtıldı

Amazon, serinin haklarını satın aldıktan sonra New Line Cinema’nın elindeki Lord of the Rings film serisinin görüntülerini ve taslaklarını da kullanabileceği açıklanmıştı. Ancak ailenin verdiği son karar neticesinde, romanlarda ya da Peter Jackson’ın üçlemesindeki hiçbir alana dokunulamayacak. Yaklaşık 3.500 yıl süren 2. Çağ, serinin geçeceği dönem olacak.

Bunun arkasındaki sebep olarak, Tolkien’in yarattığı bu büyülü dünyanın, 2. Çağı hakkında çok fazla içerik üretilmemiş olması. Elbette Silmarillion ve Kayıp Öyküler’de bu çağa dair çok fazla bilgi var. Yine de açık olan ve tam olarak üzerine değinilmemiş alanlar da mevcut.

Yani Amazon, Morgoth’un diyarlardan kovuluşuyla başlayıp Sauron’un yükselişine kadar geçen 2. Çağı ana dönem olarak ele alabilecek. Bu sınırlar içerisinde de Tolkien’in anlattıkları dışına çıkamayacaklar. Yine de anlatılmamış ya da dokunulmamış alanlar için yeni karakterler tasarlayıp kullanma hakları var. Ailenin koyduğu en önemli kural, yeni oluşumların Tolkienist yapıdan uzaklaşmaması.

Bu bir açıdan Amazon’un elini dara sokuyor gibi gözükebilir. Öte yandan bu önemli yapım için titizlikle çalıştıklarının da bir kanıtı. Serinin 2020’de çekimlere başlayacağı ve toplamda 22 bölümden oluşacağı biliniyor. Bakalım bu 22 bölümlük süreçte, birbirinden bağımsız hikayeler mi yoksa destansı bir macera mı izleyeceğiz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.