Dizi Haberleri

Loki Aslında Bir Sezon Olarak Planlanmış

İlk sezonun yönetmeni Kate Herron, diziyi uzatma kararından ve yeni sezonla ilgili fikirlerinden bahsetti.

Marvel Studios, Disney+ dizileriyle son zamanların en çok konuşulan işlerine imza atıyor dersek sanırım kimse itiraz edemez. İki hafta önce sezon finali yayınlanan Loki de tıpkı WandaVision ve The Falcon and The Winter Soldier gibi hem izlenme rekorları kırdı hem de Marvel Sinema Evreni’nin (MCU) dördüncü fazına giden yolu açtı. Dizinin yönetmeni Kate Herron’ın açıklamalarına göre ikinci sezon onayını alan bol zaman yolculuklu, alternatif evrenli ve Loki varyantlı dizimiz ilk etapta bir sezon olarak planlanmış.

“Başladığımızda ikinci sezonun bahsi bile geçmiyordu. Yapım süreci ilerledikçe herkes yaptığımız işi çok sevdi. Loki’yle keşfedebileceğimiz çok farklı konular olduğunu fark ettik, hikayeye devam etmemiz gerektiğini hissettik. Sezon finali süprizimiz sanırsam daha sonra aklımıza geldi.”

İlgili Makaleler

Peki Kate Herron Yeni Sezondan Neler Bekliyor?

Herron, geçtiğimiz günlerde ikinci sezonda görev almayacağını açıkladı. Loki’nin ilk sezon finaliyle geldiği noktaysa hem karakteri hem de MCU’yu derinden etkileyen cinsten. Başarılı yönetmen, hayran gözüyle yeni sezonda görmek istediği pek çok şey olduğunu söylüyor; örneğin Loki’nin geçmiş aşk hayatı ve partnerleri. Hatırlarsanız Loki’nin biseksüel ve genderfluid olduğu doğrulanmıştı. Kendisi zaten mitolojik anlatılarda kadın ve erkek dahil pek çok farklı surete bürünebilen bir şekil değiştirici olarak geçer. Herron da karakterin romantik ilişkilerine ve yönelimini keşfetmesine kapı aralamış olmaktan gurur duyduğunu belirtiyor.

Yönetmenin dizideki en sevdiği karakterlerden biri, Gugu Mbatha-Raw’ın canlandırdığı Ravonna Renslayer. “Gugu’yla sürekli Revonna hakkında konuşurduk. Ofiste memur, sokaklarda havalı bir Hunter’dı. Yolculuğu TVA’nın ötesine uzanırken başına neler geleceğini görmeyi çok istiyorum,” diyor Herron.

Wunmi Mosaku’nun hayat verdiği Hunter B-15 de Herron’ın favori karakterleri arasındaymış. “Güç sahibi olduğuna inanan ama aslında gücü olmayan bir karakter. Senaryoda ona biraz güç vermenin güzel olacağını düşündük. Anıları ona ait, yönetmen olarak özeline girmeyi pek istemiyordum. Ama şimdi izleyici olarak baktığımda ‘Tanrı aşkına, bu kim yahu?’ diye düşünmekten kendimi alamıyorum.”

Dizinin en öne çıkan yeni karakteri tabii ki “Lady LokiSylvie’ydi. Loki’yle arasındaki hareketli dinamik sezonun en sevilen yanlarından olmuştu. Herron, yeni sezonda ikilinin ilişkisinin daha da güçlenmesini istiyor.

“Loki şu anda tamamen farklı bir gerçeklikte, bundan sonra neler olacak? Geri dönebilecek mi? Sylvie nerede? Hala Citadel’de mi? Multiverse’ün sonu ne olacak? Kafamda gerçekten bir sürü soru var.”

Loki’nin ikinci sezonu için yayın tarihi açıklanmamış olsa da 2023’ün ilk çeyreğinde, yani Doctor Strange in the Multiverse of Madness’dan sonra yayınlanacağı tahmin ediliyor. İki yapım birbirini nasıl etkileyecek, favori düzenbazımızın akıbeti ne olacak hep birlikte izleyip göreceğiz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  The Witcher Dizisinin İkinci Sezon Çekimleri 2021'de Tamamlanacak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.