Dizi Haberleri

Life is Strange Dizisi Yapımcısı Shawn Mendes Olacak

Life is Strange dizi uyarlaması hakkında 2016’dan beri yeni bir haber yoktu. 5 yılın ardından şarkıcı ve söz yazarı Shawn Mendes‘in baş yapımcı olarak projede yer alacağını öğrendik. Dizi projesi hız kazanıyor mu?

Bazı Life is Strange hayranları diziye Shawn Mendes’in dahil olmasından memnun değil. Mendes’in müzik tarzının oyunlarla hiç uyumlu olmayacağı yönündeki endişelerini dile getiriyorlar. Fakat Mendes kadroda baş yapımcı olarak yer alıyor. Yani dizide kullanılacak müziklerin onun tarzıyla uyumlu olması zaten gerekmiyor. Life is Strange oyunları genelde indie rock türünde parçalar kullanıyordu. Dizinin de bunu değiştirmeyeceğini umuyoruz.

Shawn Mendes

Life is Strange dizisine dair 5 yıldır hiçbir haber alamamıştık. Şimdi ise dizi, yapımcı kadrosuna eklenen bir isimle gündeme geldi. Oyuncular da dahil olmak üzere diziye dair çoğu şey hâlâ net değil. Bildiğimiz isimler şu şekilde: Dizi Legendary Digital Studios, AC Studios ve Square Enix ortaklığıyla geliyor. Yapımcılar dj2 Entertainment‘tan Dmitri Johnson ve Dan Jevons olacak. dj2 Entertainment aynı zamanda Disco Elysium, Tomb Raider ve Sleeping Dogs gibi sevilen başka oyunları da diziye uyarlıyor. Baş yapımcı pozisyonunda ise 4 kişi bulunuyor: Permanent Content firmasından Shawn Mendes ve menajeri Andrew Gertler’a Anonymous firmasından Joy Gorman Wettels ve Zack Hayden eşlik edecek.

Life is Strange

Life is Strange

Ana karakter Max fotoğrafçılık dersleri alan bir gençtir. Bir gün korkunç bir olaya tanık olduktan sonra zamanı geri alabildiğini keşfeder. Bu yeteneğini kullanarak eski en yakın arkadaşı Chloe‘nin hayatını kurtarır. Bir süre bu özelliğin ne kadar çılgın olduğunu gençlerin hayatlarını öğrenirken konuşuruz. Bu süreçte oyun gençlerin hayatlarını, problemlerini ve hayallerini anlatır. Ardından Max ile Chloe bu yeteneği daha önceden kaybolan bir arkadaşlarını, Rachel‘ı bulmak için kullanmak ister. Hikaye ilerledikçe Arcadia Bay kasabasının karanlık yüzünü görmeye başlarız. Ayrıyeten Max de zamanı geri alma yeteneğinin daima iyi sonuçlar doğurmayacağını keşfetmeye başlar.

5 bölümden oluşan oyunun tamamı keyifli ve duygusal bir macera sunuyordu. Ancak son bölüm hikaye anlatımı açısından gerçekten muazzamdı. Genelde diziye ya da filme uyarlanan oyunlar epik bilim kurgu ya da fantastik hikayeleri anlatan eserler oluyor. Fakat bu kez iki genç kızın yaşamını, duygularını, ilişkilerini anlatan dram türünde bir hikaye var elimizde. Ayrıca oyunun büyük bir kısmı da film gibi ilerliyor. Bu yüzden dizinin oyun üzerine bir şey eklemek için ne yapacağını hayli merak ediyorum. Belki Max ile Chloe’nin macerası yerine Arcadia Bay’in başka bir karakterine odaklanan bir hikaye sunarlar. Kim bilir?

Oyun BAFTA’nın En İyi Hikaye ödülünü almanın yanı sıra 75 farklı yerde Yılın Oyunu Ödülü’ne layık görülmüştü.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.