Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » Levent Cantek, Yeni Dizi İçin BluTV ile Anlaştı

Levent Cantek, Yeni Dizi İçin BluTV ile Anlaştı

Türkiye’nin dijital yayın platformlarından BluTV, önemli bir birlikteliğe imza attı. Geçtiğimiz sezon BluTV özel yapımı olarak ekranlara gelen ve büyük beğeni toplayan “Bozkır“ın senaristi Levent Cantek, 2020 yılının sonuna kadar sadece BluTV için hikaye kaleme alacak.

Yiğit Özşener ve Ekin Koç’un başrollerinde yer aldığı, geçtiğimiz sezon BluTV özel yapımı olarak izleyicilerle buluşan sıra dışı polisiye dizi Bozkır‘ın ardından yeniden senarist Levent Cantek ile bir araya geliyor.

Levent Cantek

Levent Cantek ismini çizgi roman tutkunları yakından tanıyacaktır. Kendisi Türkiye’de Çizgi Roman isimli araştırma kitabı dışında Dumankara, Uzak Şehir, 1951 gibi çizgi romanları da kaleme aldı.

Eski Hikaye” ve “Mor Menekşeler” ile son olarak yıldız isimlerin rol aldığı polisiye dizi “Halka“yı kaleme alan Cantek, 2020 yılının sonuna kadar sadece BluTV için içerik üretecek.

Akademisyen ve editörlük kimliği ile de tanınan başarılı senarist, çizgi roman, mizah ve popüler kültürle ilgili çalışmalarıyla da yazın dünyasında önemli bir yere sahip. Levent Cantek ile BluTV’nin bu iş birliği şimdiden büyük merak uyandırdı.

İlginizi Çekebilir  Game of Thrones Öncesini Anlatacak Dizinin Oyuncuları Açıklandı