Dizi Haberleri

Legends Karakterleri Mandalorian Dizisinde Gözükebilir

Genişletilmiş Evren olarak da bildiğimiz Star Wars’un Legends kısmından bazı karakterlerin, Mandalorian dizisinde rol aldığı söylentisi dolaşıyor.

Disney ve Lucasfilm arasındaki anlaşmanın ardından, o zamana kadar Star Wars’ı büyütmek için yapılmış tüm çalışmalar iptal edilmiş ve Legends altında toplanmıştı. Genişletilmiş Evren olarak bildiğimiz hikayeler, Star Wars Evreni’nin köşe bucak her yerini bizlere sunmuştu.

Bu iptal gerekçesinin ardından birçok hayran kızgınlıklarını dile getirmiş ancak Disney katı bir kararla bu dönemleri ana hikayeden çıkardığını duyurmuştu. Şimdilerdeyse yavaş yavaş bu karakterleri ana hikaye filmlerinde ve dizilerinde görmeye başladık.

İlk önce efsanevi komutan Amiral Thrawn, Star Wars: Rebels dizisinde boy göstermişti. Ayrıca yaşanan eski olaylara yönelik, örneğin Mandalorian-Jedi Savaşı gibi, ufak tefek anekdotlar düşülmeye başladı.

Şimdiyse yeni yayınlanacak Mandalorian dizisinde Mara Jade’in yer alacağı söylentisi ortaya çıktı. Entertainment Weekly’e konuşan Jon Favreau, Legends karakterleri üzerinden gelen bir soruya yönelik olumlu yönde cevap verdi. Ancak detaylı bir açıklamada bulunmadı.

Bu açıklamanın ardından Mandalorian dizisinde yer alan Ming-Na Wen’in Mara Jade’i canlandıracağı düşünüldü. Çin (Makao) kökenli Wen’in bu rolle pek alakası olacağını düşünmüyorum. Genişletilmiş Evren’in en sevilen ve en önemli karakterlerinden biri olan Mara Jade, beyaz tenli ve kızıl saçlı bir kadın olarak tasvir edilirken, Wen’in görünüşü bununla hiç alakası yok.

Gerçi son zamanlarda tipik karakter yapılarının hepsini alt üst edip farklı etnik kökenli oyuncular tercih edilmeye başladı. Wen, pekala bu rolü üstlenmiş olabilir.

Öte yandan dizide, Legends’a ait birkaç tane karakteri göreceğimiz belirtiliyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.