Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Dizi Haberleri » Krypton Dizisi Yolda!

Krypton Dizisi Yolda!

krypton-superman

Batmansiz Batman dizisi Gotham’dan sonra Warner Bros., Supermansiz Superman dizisi yapmak için kollası sıvadı.

Gotham dizisinin tutmasının ardından  Dark Knight Üçlemesi, Man of Steel ve Constantine gibi DC Comics yapımlarının yazarı ve yapımcısı olan David Goyer, Superman için de bir projeye başladı.

Krypton adı verilecek olan dizi, bizim Superman veya Clark Kent olarak bildiğimiz Kal-El’in kökenlerini ve gezegeni Kripton’u anlatacak.

Dizi hakkında daha fazla bir şey şimdilik bilinmiyor. Görünen o ki; Arrow, Gotham, Constantine derken DC Comics, en çok sevilen karakterlerinden birisi olan Superman’in de kökenlerini anlatmak istemiş.

superman-kal-el-krypton

Merak edilen noktalardan bir tanesi de David Goyer’in izleyiciye nasıl bir Kripton sunacağı. Kripton gezegeni, farklı yazarlar tarafından kaleme alınmış hikayelerde çok farklı şekillerde gösterildi. Kimisine göre Kripton, çok gelişmiş bir bilime ve teknolojiye sahip olan ütopik -veya distopik- bir gezegenken bazı yazarlara göre ise süper güçlere sahip kişiler ile dolu bir gezegendir. Bizim düşüncemiz, bilimsel olarak çok ileri bir gezegen olarak gösterileceği çünkü yine David Goyer’in yazdığı Man of Steel hikayesinde de böyle anlatılmıştı.

İlginizi Çekebilir  Mouse Guard Filmi İçin Çalışmalar Başladı!

superman-krypton-escape

Hikayede Superman’i görebileceğimizi pek sanmıyorum; belki Superman’in bebekliğini görebiliriz ancak ailesi Jor-El ve Lara-Von-El’in dizide önemli bir yere sahip olacaklarını düşünüyorum.

Krypton dizisi ile birlikte Superman’i yeniden televizyonlarda görebileceğiz. Smallville ile Superman’in dünyadaki gençliğini görmüştük, Krypton ile de Kripton gezegenindeki gençliğini öğreniriz belki.