Dizi Haberleri

Kafaları Karıştıran Game of Thrones Afişi

game-of-thrones-drogon

Game of Thrones dizisinin 5. sezonunun başlamasına 1,5 aydan daha da kısa bir süre kaldı. Tüm fantastik kurgu severler, heyecanla 12 Nisan’ın gelmesini bekliyor.

Biz beklerken HBO kanalı da tanıtım konusunda boş durmuyor. Game of Thrones 5. sezon ile ilgili yeni bir afiş paylaşıldı ancak bu afiş çok şey anlatıyor!

BUNDAN SONRA GÖRECEKLERİNİZ VE OKUYACAKLARINIZ SPOILER İÇERİR!

Buz ve Ateşin Şarkısı serisini okuyanlar, dizinin, kitabın önüne geçeceği konusunda endişeliler. Hatta dizinin farklı bir yöne gideceği, kitaptan farklı bir şekilde ilerleyeceği söylentileri de var. Yayınlanan görsel de bunu kanıtlıyor.

game-of-thrones-drogon-tyrion-lannister

Afişte ilk önce Daenerys’in ejderhası Drogon’u görüyoruz. Afişte kullanılan görsel, 4. sezonda ejderhaların koyun avladığı sahneden alınmış. Tabii burada Drogon tek başına spoiler olmuyor, bir de Drogon’a bakan Tyrion Lannister’ı görüyoruz. Bu görsel, Tyrion’un bu sezon Daenerys Targaryen ile görüşeceğinin haberini veriyor. Hatta set fotoğraflarında Tyrion’u Daenerys’i yanında görmüştük. Bu nedenle, buluşmayı önceden tahmin etmiş olanlarımız da vardır.

Kitaplara geri dönecek olursak, son yayınlanan “Ejderhaların Dansı” kitabında Tyrion, Mereen’e gidiyor ancak dizi ile kitap karşılaştırıldığında Tyrion, beklenenden çok daha çabuk Mereen’e gidiyor gibi görünüyor. Kitapta ise Tyrion, Mereen’e henüz gidiyor ve şehrin dışında Daenerys’in ordusu ile bazı köle ordularının savaşını görüyor. Anlaşılan dizide, kitabın da ötesine geçeceğiz.

Hatırlarsanız Daenerys, çevreye zarar veriyor diye ejderhaları hapsetmişti ancak Drogon kaçmayı başarmıştı. Kitapta Drogon, Daenerys ile Hizdahr zo Loraq’ın düğününün zamanında -evet, ikisi evleniyorlar- geri geliyordu. Ama anlaşılan dizide Drogon’u daha sık göreceğiz.

Üstelik bir de bu klipler yayınlandı:

YouTube player
YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Midwich'in Guguk Kuşları Yazın Yumurtlayacak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.