Dizi Haberleri

H.G. Wells’in Eseri “Dünyalar Savaşı” Televizyona Uyarlanıyor

war-of-the-worlds-banner

Takvimlerimiz 2005 yılını gösteriyordu ve başrolünde Tom Cruise’un oynadığı “The War of the Worlds” (Dünyalar Savaşı) filmi modern bir uyarlama olarak vizyona girdi. Bu da H.G. Wells‘in muhteşem eserini ekranda veya beyazperdede uyarlama olarak son görüşümüz olmuştu.

Pek çok kişi de H.G. Wells’in “The War of the Worlds” eserini Steven Spielberg‘ün 2005 yapımı filmi ve 1938 yılında Orson Welles‘in radyo anonsu ile hatırlar. Şimdi ise bu bilimkurgu klasiği eser yeniden televizyon ekranlarına hazırlanıyor.

İngiliz Broadcast Now sitesinin haberine göre, Mammoth Screen isimli yapım firması kitabın aslına sadık kalarak televizyon için bir mini-dizi planlıyor. Kitabın aslına sadık kalarak diyorsak modern dünyamızın New Jersey gökdelenleri arasında oradan oraya koşuşturan bir Tom Cruise görmeyeceğiz demek oluyor. 1897 yılında yazılmış bir kitap olduğunu düşünürsek yeni yapımda da o döneme sadık kalındığında karşımıza retro fütüristik bir yapı çıkabilir.

war-of-the-worlds-resim

Mammoth Screen firmasının Amerika’da kendisine dizi için bir ortak yapım firması aradığı belirtiliyor. Bu da Amerikan televizyonlarında gösterilmesi için stratejik bir hamle olabilir.

Bu arada kitabın telif hakları 2016 yılında doluyor. Böylelikle önceki filmi yapan Paramount Pictures da mini-diziye hiçbir şekilde taş koyamayacak. Mammoth Screen firması da dizi çekimlerine 2017 yılının başında başlayacak.

Televizyon uyarlamasını yazacak kişi ise Doctor Who ve Jonathan Strange & Mr Norrell dizilerinden de tanıdığımız Peter Harness olacak.

Şimdiden bir heyecan bastı.

İlginizi Çekebilir  Doctor Who'nun 10. Sezonuna Biraz Daha Zaman Var

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu