Dizi Haberleri

Grogu ve Işın Kılıcı Posteri

The Mandalorian dizisi için poster yayınlandı. Sanatçı Russel Walks’un yarattığı posterde Grogu, ışın kılıcının parçalarını Force ile havada tutuyor.

Luke Skywalker’daki kyber kristali de sarı renkte. Peki bu poster bize üçüncü sezon hakkında ne düşündürüyor?

Kristal Mağarasına Bir Yolculuk

Bir ışın kılıcının monte ediliyor olması Grogu’nun eğitiminde ilerlediğini ima ediyor. Geleneksel Jedi eğitimi, padawan’ların buz gezegeni Ilum’da bulunan Kristal Mağarası’ndan kristallerini kazmalarını gerektiriyor. Bu adım padawan’ın ışın kılıcı ile uyumlu olması açısından önemli. Kristalin kazılması sırasında Force kullanılıyor. Padawan kendisine uyacak kristalin arayışındayken diğer kristaller ona soğuk geliyor. İçinde bir sıcaklık ve ‘melodi gibi bir his hissetmeye’ başlayan padawan doğru kristali bulduğunu anlayarak kazmaya başlıyor. Kristalin elde edilmesi eğitimin ışın kılıcı ile alıştırma yapılan aşamasını başlatıyor. 

Işın kılıcının birleştirilme ritüelini görmek isteyen okurlar şu oyunlarda kendi kristallerinin arayışına çıkabilirler:

Sarı: Jedi Sentinel Rengi

Posterde dikkat çeken diğer öge ise kristalin rengi. Işın kılıçları renklerini içlerindeki kristalin renginden alıyorlar. Wookipedia’ya göre bu renkler Jedi’ın hangi role bürüneceğinin bir göstergesi. Obi-Wan Kenobi mavi ışın kılıcı kullanıyordu. Mavi renk Jedi Guardianları temsil ediyor ve Guardianlar dövüş ustalıkları ile biliniyorlar.

Luke Skywalker’ın zaman zaman kullandığı yeşil ışın kılıcı Jedi Consularları temsil ediyor. Jedi Consularlar, Dark Side ile olan savaşı ruhlarının derinliklerinde, mistik boyutta da devam ettiren savaşçılar oluyorlar. Posterde gördüğümüz sarı kristali ise Jedi Sentinel’ler kullanıyor. Galakside uyum ve barış yaratmayı isteyen diplomatik ve ilim arayışında savaşçılar oluyorlar. Jedi‘lara rakip olan bir Mandalorian’a bu denli bağlı olan Grogu‘ya diplomatik Jedi Sentinel rolü çok uyuyor. Fakat kristal renginin kolayca değişebileceğini ve çok da bir anlamı olmayabileceğini gösteren oyunlar ve filmler de mevcut. Bu sebeple Grogu’nun bir Jedi Sentinel olacağına kesin gözüyle bakamıyoruz.

Poster şu soruları akla getiriyor: Grogu, The Mandalorian dizisinin üçüncü sezonunda eğitimini tamamlamış olacak mı? Onu ışın kılıcı kullanırken görebilecek miyiz? Grogu’yu kristalini kazmak için İlum’a giderken izleyebilecek miyiz?

Üçüncü sezon gelinceye dek güç sizinle olsun.

Posterin yayınlandığı tweet’i görmek için tıklayın.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.