Dizi Haberleri

Grendel Çizgi Romanları Diziye Uyarlanıyor

Matt Wagner‘ın Grendel çizgi roman serisi Supernatural senaristi Andrew Dabb tarafından diziye uyarlanıyor. Dark Horse çizgi romanlarından uyarlanan üçüncü Netflix dizisi olacak yapımın başrolünde Abubakr Ali yer alacak.

Grendel’in dizi uyarlaması 8 bölümden oluşacak. Supernatural dizisinde senaristlik ve yapımcılık yapmış olan Andrew Dabb, Grendel’in hikayesini dizi senaryosu haline getirecek. Oyuncu kadrosu ise pek de yıldız isimler içermiyor. Ancak çizgi romanların yazarı Wagner, oyuncuların yıldızının bu dizi ile parlayacağına inanıyor.

Matt Wagner hem Andrew Dabb ile birlikte çalışmaktan hem de başrolde Abubakr Ali’yi görmekten mutlu olacağını söylüyor.

En uzun soluklu bağımsız çizgi roman serilerinden biri olan Grendel efsanesi nihayet diziye uyarlanıyor. Bundan daha fazla heyecanlanamazdım. Dizi uyarlamasından sorumlu olacak Andrew Dabb’ın becerikli rehberliği altında inanılmaz bir yaratıcı ekibimiz ve yıldız olacak oyuncularımız var. Dark Horse Entertainment, karakterlerimi ve konseptlerimi kışkırtıcı bir uyarlamayla yepyeni bir izleyici kitlesine ulaştırmak için Netflix ile anlaştı. Fakat dizide serinin sıkı hayranları için bile heyecan verici yenilikler ve sürprizler yer alacak. Abubakr Ali’nin Grendel/Hunter Rose karakterine hayat verdiğini görmek beni özellikle heyecanlandırıyor. Kendisi o rol için yıllardır hayal ettiğim karizmaya, stile ve canlı keskinliğe sahip bir oyuncu.

Matt Wagner

Grendel

Hunter Rose bir eskrimci, yazar ve kiralık katil. New York’un suçlularına savaş açtıktan bir süre sonra onlara katılmayı seçmiş bir karakter. Kendisi Grendel’lerden ilki. Zira Grendel tek bir kişi değil, maskeyi birçok kişi giyebiliyor. Grendel’in varlığından haberdar olan ve bir trajedi yaşamış herkes potansiyel bir Grendel aslında. Suç dünyası ile adı bu denli birlikte geçen karakter haliyle zaman zaman karşısında Batman’i de buluyor. Çünkü Wagner aynı zamanda bir Batman yazarı.

Dizinin açıklanan oyuncu listesi ise şu şekilde.

Wagner Grendel’i 1982’de yarattı. 1983’te Grendel’in hikayesini anlatan bir seri yayınlamaya başladı. Başlarda, Diabolik‘i andıran çizimleri ile Avrupa’nın çizgi romanlarının stilini benimsemişti. Ayrıca hikayenin de noir temada ilerlemesini tercih etmişti. Ancak zamanla hem stilini hem de karakteri değiştirdi. Çizgi roman serisi Dark Horse tarafından yayınlanmaya başladığında artık vahşi bir kiralık katilin hikayesini okuyorduk.

Samurai Rabbit: The Usagi Chronicles ve Umbrella Academy‘nin ardından Grendel, Netflix’in Dark Horse çizgi romanlarından uyarlanan üçüncü dizisi olacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.