Dizi Haberleri

George R.R. Martin’in Vahşi Kartlar Eseri Televizyona Uyarlanıyor

vahsi-kartlar-2-banner

Game of Thrones dizisinin bitmesine iki sezon kalmasıyla hemen yeni fantastik arayışlar başladı ve tabii yine ilk çalınan kapılardan bir tanesi usta yazar George R.R. Martin oldu.

Martin, kendi yazdığı Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin Game of Thrones (Tahto Oyunları) ismiyle diziye uyarlanmasının ardından popülerliğine popülerlik kattı. Şimdi de Martin’in Vahşi Kartlar (Wild Cards) serisi dizi olma yolunda!

İlgili Makaleler

Martin’in 1987’de kaleme aldığı Vahşi Kartlar isimli kitabının uyarlanması için Universal Cable Productions’ın çalışmalara başladığı açıklandı.

wild-cards-george-martin-vahsi-kartlar

Vahşi Kartlar (Wild Cards), aralarında 30 yazarın bulunduğu bir grup tarafından yazılan ve şu anda 22 kitaba ulaşmış bir derleme aslında. Vahşi Kartlar’ın editörlüğünü George R.R. Martin yapıyor ama hikayeler çeşitli yazarlar tarafından yazılıyor. Yani kısaca tek bir hikaye yok, ana kurgu çerçevesinde pek çok hikaye var.

1946’da geçen fantastik roman; dünya nüfusunun yüzde doksanını öldüren, yüzde dokuzunu delirten, kalan yüzde birini de süper kahramanlara çeviren virüsün yarattığı kaosu anlatıyor. Bu virüsün etki ettiği çok büyük bir çoğunluk acılar içerisinde ölüyor ve bunlara kara kraliçe deniyor, %9’luk bir bölüm ise yaratıklara dönüşüyor ve bunlara joker adı veriliyor, %1’den bile az bir kesim ise üstün güçlere sahip olarak aslara dönüşüyor. Bu asların bir kısmı iyilik, bir kısmı ise güçlerini kötülük için kullanıyor.

Wild_card

Yapımla hangi kanalların ilgilendiği, çekimlerin ne zaman başlayacağı ise henüz belli değil.

Vahşi Kartlar Nedir?

Her şey bir FRP oyunu ile başladı…

Superworld RPG20 Eylül 1983 tarihinde Victor Milán, doğum günü hediyesi olarak George R.R. Martin‘e bir FRP kitabı hediye eder. Ancak hikayenin öncesi biraz daha karışıktır.

1980 yılında; daha George R.R. Martin, New Mexico’ya taşınmadan önce Walter Jon Williams, Victor Milán, John J. Miller, Gail Gerstner-Miller, Melinda M. Snodgrass, Royce Wideman ve Jim Moore’dan oluşan FRP grubu zaman zaman toplanıp oyun oynuyorlardı. Çoğunlukla Call of Cthulhu, bazen de post-apokaliptik bir sistem olan Morrow Project. Bir gün gruplarına George R.R. Martin’i ve kız arkadaşı Parris’i de davet ederler. İlerleyen zamanda George da bu gruba “Superworld” oynatmaya karar verir.

Superworld oyununda kendilerine yarattıkları süper kahramanları canlandıran oyuncular bir süre sonra bu karakterleri hikayeleştirmeye karar verirler. İşte “Vahşi Kartlar” da ortaya çıkmaya başlar. Yazılan hikayeler, süreç içerisinde Vahşi Kartlar kitaplarında toplanır.

İlginizi Çekebilir  Game of Thrones Temalı Düğün

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu