Dizi Haberleri

Gargoyles, Tekrar Hayata Dönebilir Mi?

Bir dönemin başarılı çizgi dizilerinden Gargoyles, bir dizi ya da film uyarlaması olarak tekrar karşımıza çıkabilir mi? Serinin yaratıcısı Greg Weisman’a göre bu mümkün ama zor.

1994-97 yılları arasında toplamda 65 bölümlük 3 sezon halinde yayınlanan Disney markasının başarılı çizgi dizilerinden Gargoyles, yeniden popüler olmuş durumda. Serinin sıkı hayranları, çizgi dizinin Disney+ platformu üzerinden yayınlanması şerefine, Gargoyles’a tekrar ilgi göstermeye başladı. Haliyle serinin yaratıcısı Greg Weisman da odak noktası oldu.

Polygon ile uzunca bir röportaj yapan Weisman, Gargoyles hakkındaki tüm sorulara cevap verdi. Neden iptal edildiği, popülerliğinin yitirilmesinin arkasındaki sebepler gibi birçok sorunun yanı sıra, serinin geriye dönmesine ilişkin de önemli açıklamalarda bulundu.

Greg Weisman, ne yazık ki serinin telif haklarına sahip değil. Bunu da araya sıkıştırmak lazım. Yani Gargoyles üzerinde hiçbir hakkı yok. Ancak dizinin yaratıcısı olması onu önemli biri yapıyor. Weisman’a göre Disney ile aralarında bir irtibat kurulmuş değil. Yani dizinin geri dönme konusunda umutlanmamız için hiçbir sebep yok. Ancak dikkat edilesi bazı açıklamalar var.

Weisman, kendisine bu hak tanınırsa seriye sıfırdan başlamak ya da yeniden çekmek yerine kaldığı yerden devam ettirebileceğini söyledi. New York’u koruyan Manhattan klanının lideri Goliath ile ekibini oluşturan Hudson, Brooklyn, Lexington, Broadway ve Bronx’u günümüzde ya da gelecek tarihli bir dünyada Wiesman’ın elinden görmek güzel olurdu.

Öte yandan bir dönem Get Out (2017), Us (2019) filmlerinin yönetmeni Jordan Peele ile Disney’in görüştüğü söylentisi ortaya çıkmıştı. Peele ve Disney’in yeni bir Gargoyles serisi için konuştuğu ama olumlu bir cevap alınamadan projenin rafa kaldırıldığı söylenmişti.

Weisman’ın açıklaması ve ortadaki söylentiler Gargoyles serisini tekrar hayata döndürecek kadar kuvvetli değil. Disney, elinin altındaki markalarda Star Wars ve Marvel serilerine öncelik verirken, kült animasyon filmlerinin yeniden uyarlamalarına daha çok yönelmiş durumda.

Ancak şurası da ilginç; Weisman, bu süreçte Disney ile çalışmaya devam etti. Hatta Star Wars: Rebels dizisi için 6 bölüm yazdı. Yani firmayla bağları halen güçlü.

Kim bilir belki 90lar’da yayınladığı efsanelere de el atmaya kalkar da Gargoyles, gecenin karanlığında üstlerinde birikmiş tozları silkeleyip kanatlarını açarak tepemizde uçmaya başlar.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Black Mirror Ekibinin Yeni Yapımı 2020 Bit Artık'tan Fragman Yayınlandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.